Telefon
WhatsApp
Ukrayna'daki savaştan kaçtı, Muğla'da yorgun mermiye yakalandı

Fethiye'de Yaşayan Ukraynalı Çocuğa Yorgun Mermi İsabet Etti

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, Ukrayna'daki savaştan kaçarak gelen bir ailenin çocuğu, yorgun mermiyle ayağından yaralandı.

Fethiye'nin Foça Mahallesi'nde yaşayan Ukraynalı Palchik ailesinin yaşadığı eve yorgun mermi isabet etti. Kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen tabancadan çıkan kurşun, evin çatısından girerek, duvardan sekip çocuk odasında yatmakta olan 9 yaşındaki Mikhail Palchik'in ayağına isabet etti.

Acıyla çığlık atan çocuğun yardımına babası Sergey Palchik (39) koştu. Tavanda ve duvardaki mermi izini gören Sergey, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yapılan incelemelerin ardından silahı ateşleyen kişiyi tespit etmek için çalışma başlattı.

Baba: "Sorumsuz silah kullanımı nedeniyle oğluma başıboş bir kurşun isabet etti"

Oğlunun durumunun iyi olduğunu belirten baba Sergey Palchik, sorumlusuz silah kullanımı nedeniyle böyle bir olayın yaşandığını belirterek, suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Palchik, "Savaştan kaçarak Türkiye'ye geldik. Burada huzurlu bir hayat yaşamak istedik. Ancak, geçtiğimiz günlerde sorumsuz silah kullanımı nedeniyle yatağında yatan oğluma başıboş bir kurşun isabet etti. Başkalarının çocuklarını serseri kurşunlardan korumak için ateş eden kişinin yakalanıp cezalandırılmasını umuyorum. Bizim ülkemizde düğünlerde veya asker eğlencelerinde otomatik silah veya tabanca kullanmak alışılmış bir şey değil. Çünkü kurşunun öldürdüğünü biliyoruz" dedi.

"Serseri kurşunların bir daha kimsenin canını yakmasını istemiyorum"

Suçluların en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen Sergey Palchik, "Bu tür kişilerden uzak durun. Onu vuran kişiyi bulun ve kanunla en ağır şekilde cezalandırın. Unutmayın sırf eğlence olsun diye ateş eden ve neredeyse bir çocuğun ölmesine neden olan bir kişiden bahsediyoruz. Başka çocuklar mağdur olmasın, insanlar huzur içinde yaşasın diye mücadele veriyorum" diye konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!