Telefon
WhatsApp
Türkiye’de ilk ve tek ‘Temiz Petek Projesi”

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden Arıcılara Destek

Muğla, dünyanın ve Türkiye'nin en önemli çam balı üretim merkezlerinden biridir. Muğla'da arıcılıkla uğraşan üreticiler, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sunduğu çeşitli desteklerden yararlanıyor. Bu destekler arasında arı sütü, arı eğitimi, arı keki gibi projelerin yanı sıra Türkiye'de ilk ve tek olan 'Temiz Petek Projesi' de bulunuyor.

Temiz Petek Projesi, arıcıların sorunlarından biri olan Büyük Balmumu Güvesine karşı başlatılmış bir proje. Bu proje kapsamında peteklerin saklama döneminde güvelerin verdiği zararların engellenmesi ve balda kalıntı sorunun önüne geçilmesi amaçlanıyor. Bu amaçla petekler -30C'de şoklanarak üreticilere teslim ediliyor. Şoklanmış ve paketlenmiş petekleri arıcılar evlerinde güvenle saklayabiliyor.

Temiz Petek Projesi'nden yararlanmak isteyen üreticiler, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin 444 48 01 numaralı telefonundan bilgi ve randevu alabiliyor. Proje, bu yıl Marmaris ve Köyceğiz ilçelerinde gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıllarda Köyceğiz, Milas ve Menteşe ilçelerinde yapılan proje büyük ilgi görmüştü. Proje, 1 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olup 30 Kasım 2023 tarihine kadar devam edecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!