Telefon
WhatsApp
Ortaca Belediye Başkanından Örnek Davranış

Ortaca Belediye Başkanı organlarını bağışladı

Organ ve Doku Bağışı Haftası dolayısıyla Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, organlarını bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi. Uzundemir, organ bağışının yeni bir hayat anlamına geldiğini söyledi.

3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 'Organ ve Doku Bağışı Haftası' başladı. Hafta nedeniyle düzenlenecek etkinliklerde organ bağışının önemine dikkat çekilecek. Bu kapsamda Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, organlarını bağışlayarak duyarlı bir harekette bulundu. Uzundemir, organ bağışı formunu imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada, organ bağışının hayat kurtardığını vurguladı.

Uzundemir, "Hastalık her insanın bir kere de olsa hayatında geçirdiği bir olgu. Hastalandığımız zaman sağlığın kıymetini biliyoruz. Ancak bazı hastalıklar var ki maalesef tedavisi olmuyor. Bunlardan birisi de organ yetmezliği. Hayat sonra erdikten sonra toprak olacak bir organın başka bir bedene umut olması kadar güzel ve önemli bir şey yok. Bu amaçla organlarımı bağışlamış bulunmaktayım. Sağlıklı her vatandaşımızın da bu duyarlılıkla sağlıklarında organlarını bağışlayarak öldükten sonra yeni bir hayatın başlangıcı olabilirler" dedi.

Organ ve Doku Bağışı Haftası boyunca, organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler yapılacak. Organ bağışı yapmak isteyen vatandaşlar, sağlık kuruluşlarına başvurarak organ bağışı formunu doldurabilirler

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!