Telefon
WhatsApp

Muğla'da Okul Servislerinde Güvenli Ulaşım İçin Eylem Planı

2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin okula güvenli ulaşımı için harekete geçti.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, okullarda öğrencilere yönelik trafik eğitimi çalışmaları başlattı. Bu kapsamda, il genelindeki okullarda öğrencilere trafik kuralları ve güvenli geçiş yolları hakkında eğitimler verildi. Eğitimlerde, öğrencilere; trafik işaret ve levhaları, yaya geçitlerinden güvenli geçiş, bisiklet ve motosiklet kullanımı gibi konularda bilgiler aktarıldı. Ayrıca, öğrencilere okul servislerinde emniyet kemeri kullanmanın önemi de anlatıldı.

Ekipler, okul servislerinde de denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda, Bin 391 okul servis aracında denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde, okul servislerinin yasal şartları taşıyıp taşımadığı, sürücülerin ve rehber personelin uyulması gereken kurallara riayet edip etmediği kontrol edildi.

540 okul servis aracı sürücüsüne; ‘Okul Yolunda Her Şey Yolun’da projesi çerçevesinde okul servis araçlarında aranan şartlar ve taşımacının yükümlülükleri, trafikte sürüş psikolojisi, trafik güvenliği, okul servis araçları denetimi, trafik adabı ve trafik tanzim işaretleri konularında eğitim verildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin okula güvenli ulaşımı için çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı

 

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız