Telefon
WhatsApp
Nurullah Kaya Marmaris Kaymakamı Oldu

Nurullah Kaya Marmaris Kaymakamı Oldu

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni Kaymakam atamalar yapıldı. Haziran ayında Antalya Vali yardımcılığına getirilen Kaya, Marmaris'in yeni kaymakamı oldu.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket AKSOY Kocaeli Vali Yardımcısı oldu. Aksoy'un yerine Antalya vali yardımcısı Nurullah Kaya Marmaris Kaymakamı oldu. Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Ula ve Bodrum kaymakamlıklarına yeni isimler getirildi. Bu atamalar Resmi Gazete'de yayınlandı.

Datça Kaymakamlığına Murat Atıcı atandı. Atıcı, daha önce İstanbul'un Beykoz ilçesinde kaymakamlık görevini yürütüyordu. Atıcı, Datça'nın doğal güzellikleri ve tarihi zenginliği olan bir ilçe olduğunu belirterek, görevine en kısa sürede başlayacağını söyledi.

Bodrum Kaymakamlığına ise Mustafa Çit atandı. Çit, son olarak İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Çit, Bodrum'un Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu vurgulayarak, ilçeye hizmet etmekten onur duyacağını kaydetti.

Fethiye Kaymakamlığına da Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş getirildi. Ertaş, 2018 yılından beri Ataşehir'de kaymakamlık yapıyordu. Ertaş, Fethiye'nin turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu ifade ederek, ilçenin kalkınması ve gelişmesi için çalışacağını dile getirdi.

Ortaca Kaymakamlığına ise Kenan Ektaş getirildi. Kenan Aktaş Şanlıurfa Suruçta görev yapmaktayken Ortaca'ya atandı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atanan kaymakamların göreve başlama tarihleri henüz belli değil. Yeni atanan kaymakamların ilçelerine giderek devir teslim törenleri yapmaları bekleniyor.

Nurullah Kaya Kimdir ?

Yüksek öğrenimine 1996 yılında İstanbul Üniversitesi SBF Kamu Yönetimi bölümünde başladı ve aynı fakülteden 2000 yılında mezun oldu.

2001 yılında İçişleri Bakanlığının açtığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Kütahya Kaymakam Adayı olarak başladı.

Sırasıyla Saimbeyli ve Tufanbeyli (Adana), Güney (Denizli), Pazarlar (Kütahya) ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı.

Bir yıl süreyle İngiltere'de Londra Middlesex Üniversitesi HGS enstitute'de yabancı dil eğitimini tamamladı.

Kaya, 2005 yılı Nisan ayında Kütahya Dumlupınar Kaymakamlığına atandı ve bir yıl süreyle Kütahya Altıntaş Kaymakamlığına vekâlet etti.

05.10.2006 tarihinde Kilis-Musabeyli Kaymakamlığına atanarak burada 3 yıl görev yaptı.

Kaya, 2009 yılı Kaymakamlara İlişkin Atama Kararnamesiyle Van İli Gürpınar İlçesine atandı.

19/07/2013 tarih ve 2013/463 sayılı Müşterek Kararname ile Yalova Altınova Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir.

Sümeyra Kaya ile evlidir.

Asım Tuna ve Ayşe Serra adında iki çocuğu vardır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!