Telefon
WhatsApp
 Muğla Valisi Akbıyık'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı ve Kabul Töreni

Muğla’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kabul töreni

Muğla’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Muğla Valisi İdris Akbıyık ve eşi Sevim Akbıyık’ın ev sahipliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kabul töreni düzenlendi.


Kabul töreninde masaları tek tek dolaşan Vali İdris Akbıyık ve eşi Sevim Akbıyık engellilerle, şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet ederek konuklarıyla yakından ilgilendi. Kutlu zaferin nasıl kazanıldığını anlatan video gösteriminin ardından Muğla Valisi Sayın İdris Akbıyık kabul törenine katılanlara hitaben bir konuşma yaptı.


Vali Akbıyık konuşmasında, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi'nin 101’inci yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gururla kutlandığını belirtti. Vali Akbıyık “Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Gazi Meclisimizin tüm üyelerini, kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle yâd ediyorum. Aynı şekilde terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimizi şükranla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum” dedi.


Büyük Zafer’den alınan ilham ve cesaretle, vatana ve 100’üncü yılı kutlanacak Cumhuriyet’e sahip çıkarak, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Türkiye’yi daha aydınlık, daha müreffeh bir geleceğe taşımak için, var güçle çalışacaklarını söyleyen Vali İdris Akbıyık, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla milli irademize, istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma kararlılığını sürdüreceğiz. Uğruna nice bedeller ödediğimiz, canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna mücadele etmekten de asla vazgeçmeyeceğiz. Bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte büyük Türkiye olacağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.


Vali İdris Akbıyık’ın konuşmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı için hazırlanan pasta Vali İdris Akbıyık ve eşi Sevim Akbıyık ile Şehit yakınları, gaziler, protokol üyeleri ve davetlilerle birlikte kesildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!