Telefon
WhatsApp
Muğla Valiliğinden Vatandaşlara Uyarı
Muğla Valiliğinden Uyarı!
"Değerli Vatandaşlarımız;
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre bölgemizde sıcak ve kuru hava ile birlikte rüzgârın etkisini arttıracağı öngörülmektedir.
Bu nedenle;
• Valilikçe yasaklanan ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi,
• Yol kenarlarına yangına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti gibi çöplerin bırakılmaması,
• Anız, bahçe ve sera temizliği gibi hiç bir suretle orman yangınları açısından
risk teşkil edecek ateş yakılmaması,
• Orman ve diğer yangınlar açısından çok dikkatli davranılması,
• Görülen olumsuzlukların bekletilmeden 112 Acil Çağrı Merkezi’ne iletilmesi
konularında daha duyarlı olunması,
Önümüzdeki günlerde özellikle ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir.
Kamuoyuna önemle duyurulur."
Bir şunu diyen bir yazı 'Değerli Vatandaşlarımız; MUĞLA Bu nedenle; Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre bölgemizde sıcak ve kuru hava ile birlikte rüzgârın etkisini arttıracağı öngörülmektedir Valilikçe yasaklanan ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi, Yol kenarlarına yangına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti gibi çöplerin bırakılmaması, Anız, bahçe sera temizliği gibi hiç bir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmaması, Orman ve diğer yangınlar açısından çok dikkatli davranılması, konularında daha duyarlı olunması, Görülen olumsuzlukların bekletilmeden 112 Acil Çağrı Merkezi'ne iletilmesi Önümüzdeki günlerde özellikle ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Kamuoyuna önemle duyurulur. www.mugla.gov.tr /tcmuglavaliligi' görseli olabilir
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!