Telefon
WhatsApp
Muğla Tarım İl Müdürü Barış Saylak, Belediye başkanlığı aday adaylığı için görevinden istifa etti

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak görevinden istifa etti

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday adaylığı için görevinden istifa etti. Saylak, dört yıllık görev süresi içinde yaptığı çalışmaların hesabını vererek basın mensupları ve paydaşlarıyla vedalaştı.

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen 4 yıllık çalışmaların değerlendirildiği toplantıya üretici birlikleri temsilcileri, Ziraat Odası Başkanları ve diğer STK temsilcileri katıldı. Açılışta konuşan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, 11 Kasım 2019 tarihinde başladığı görevini 22 Kasım 2023 tarihi itibari ile noktaladığını söyledi. Saylak, "Son 110-15 yılda yapılmayan pek çok işi başarmanın, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü bir kurumsal yapı haline getirmenin haklı gururunu yaşıyorum" dedi.

Saylak, görev süresi içinde birlikte çalıştığı Bakanlar, Bakanlık personeli, Valiler, kurum müdürleri, üretici birlikleri, oda başkanları ve kurum personeline teşekkür etti. Saylak, Muğla'nın sadece turizmin başkenti değil, tarımın başkenti olması için çalıştıklarını belirterek, pek çok işi ve projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Gözyaşlarını tutamadı

Saylak, konuşmasının sonunda Tarım İl Müdürlüğü'nün kırmızı yeleğini çıkararak 'Artık bu üniformayı çıkarıyorum' dedi. Saylak, kürsüye eşi Aysel Saylak'ı davet etti. Görevi süresi içinde başta eşi olmak üzere personelinden helallik isteyen Saylak gözyaşlarına hakim olamadı. 

Saylak'ın istifası, Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday adaylığı için olduğu öğrenildi. Saylak'ın hangi partiden ve hangi ilçeden aday olacağı ise henüz açıklanmadı. Saylak'ın yerine Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü olarak kimin atanacağı da merak konusu oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!