Telefon
WhatsApp
Muğla şoförleri : Ücretsiz taşımayla tekerlek dönmez!

"Muğla'nın coğrafi yapısı, ücretsiz taşımaya uygun değil. İlçeler arası ücretsiz taşıma, bizleri çok mağdur ediyor"

Muğla Kamyoncu, Otomobilci Şoförler ve Esnaf Odası Başkanlığı, yönetim kurulu ve ilçe taşıma kooperatifi başkanları, ücretsiz taşıma yönetmeliği ile ilgili bir toplantı düzenledi. Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği'nin her ayın ilk 4 günü dışında 26 gün ücretsiz taşıma kısıtlamasını değerlendirdiler. Toplantıda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın özel halk otobüslerine verdiği desteğin yetersiz olduğu ve sadece 2 günlük maliyeti karşıladığı konusunda endişeler dile getirildi.

Muğla Kamyoncu, Otomobilci Şoförler ve Esnaf Odası Başkanı Arif Özer, Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği'nin 15 Ekim tarihinde aldığı kararı açıkladı. Bu karara göre, özel halk otobüsleri işletmecileri, maliyetlerin karşılanmadığını belirterek her ayın ilk 4 günü ücretsiz taşıma yapmayı bırakacak, kalan 26 gün ise sadece belirli gruplar için ücretsiz olacak.

Özer, toplantının amacını, "Ücretsiz taşıma, sadece 65 yaş üstünü kapsamıyor. Birçok meslek grubu dahil 20'den fazla grup ücretsiz ulaşımdan faydalanıyor. Artık tekerlek dönemez hale geldi. Ayrıca Muğla'nın coğrafi yapısı, ücretsiz taşımaya uygun değil. İlçeler arası ücretsiz taşıma, bizleri çok mağdur ediyor. Şunu da belirtmek isterim. Bunun çözüm yolu tabii ki meclis. Meclisten de destek bekliyoruz" şeklinde açıkladı.

Muğlalı şoförler, Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği'nin Ankara'da aldığı kararı, Muğla'da da uygulamasını beklediklerini belirttiler. Bu konuda meclis desteği gerektiğini ifade ettiler.

 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız