Telefon
WhatsApp
 Muğla’nın çeşitli bölgelerinde ekstrem hava olayları etkili oldu

Muğla'da hortum ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi


Dalaman ilçesinde öğle saatlerinde yaşanan hortum olayının ardından Menteşe ilçesinin kırsal mahallelerinde dolu yağışı etkili oldu. Fındık büyüklüğünde yağan dolu sonrası açık alanlara beyaz örtü kapladı.
Menteşe ilçesinde ise sağanak yağış sonrası Karabağlar Yaylası yolu Sanayi Sitesi Mezarlık mevkiinde biriken su sürücüleri zor anlar yaşattı. Menteşe ilçesindeki alışveriş merkezi önünde ve Karabağlar Yaylası yolunda ilerleyen sürücüler biriken yağmur suyu ile de mücadele etmek zorunda kaldı.
Yoğun su birikintisinde ilerleyen otomobillerin birçoğunun plakası düştü. Sanayi esnafı düşen plakaları su mazgallarından toplayarak bir aracın üzerine biraktı.
Sağanak yağmur ve fırtınanın Pazar günü de devam etmesi beklenirken, Meteoroloji yetkilileri vatandaşları ani su baskını konusunda uyardı.

Dalaman'da önce hortum, sonra sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi

Muğla'nın Dalaman ilçesinde oluşan hortum ve yoğun yağış ilçede büyük tahribata yol açtı.
Meteorolojinin uyardığı yağışlı havanın etkisine Muğla da girdi. Muğla genelinde sağanak yağış kuvvetli olarak etkisini gösterdi. Dalaman ilçesinde ise hortum oluştu. Oluşan hortum ilçede evlerin çatılarını uçurdu, aydınlatma direklerini ve çöp konteynerlerini devirdi. Hortumdan bir fabrikanın da zarar gördüğü öğrenilirken, yoğun rüzgar bazı bölgelerde adeta felaketi yaşattı.

Bodrum’da düzensiz göçmen teknesi karaya vurdu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kuvvetli rüzgarla karaya sürüklenen teknenin, düzensiz göçmenleri taşıdığı ortaya çıktı.
Olay, gece saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 9 metre uzunluğundaki Polonya bayraklı 'Loren Gdask' yelkenli tekneye binen düzensiz göçmenler, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Kos Adası’na gitmek üzere yola çıktı. Düzensiz göçmenlerin önünü Kumbahçe açıklarında Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığı ekipleri kesti. Sahil Güvenlik’i fark eden göçmenler, manevra yapıp yelkenliyi sahile doğru sürdü. Kıyıya yaklaşan düzensiz göçmenler denize atlayıp karaya çıktı ve Bodrum’a dağıldılar. Yelkenli tekne ise kuvvetli rüzgarla karaya sürüklenip yan yattı. İhbarın ardından polis ekipleri düzensiz göçmenlerin peşine düştü. Düzensiz göçmenleri yakalamak için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
Öte yandan, sahiplik araştırması devam eden teknenin kurtarılması için çalışma başlatılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız