Telefon
WhatsApp
Muğla'da oyun yoluyla öğrenmeye Lego desteği

Muğla’da okul öncesi öğretmenlerine “Lego eğitimi” düzenlendi

Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi” çerçevesinde, okul öncesi öğretmenlerine yönelik “Oyun Yoluyla Öğrenme ve Lego Eğitimi” semineri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, UNICEF ve Lego Foundation iş birliği ile düzenlenen “Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi” çerçevesinde, okul öncesi öğretmenler için “Oyun Yoluyla Öğrenme Eğitimi” Menteşe ilçesinde gerçekleştirildi.

Muğla’nın 13 ilçesinde anaokullarında ana sınıflarında görev yapan 56 okul öncesi öğretmeninin katılımıyla düzenlenen seminerde, Lego tuğlaları ve terminolojisi, oyun yolu ile öğrenme ile tanışmak, oyunun karakteristik özellikleri, bütüncül beceriler, Duplo oyun kutusu ve altı tuğla ile sınıf uygulamaları, etkinlikler ile okul öncesi öğretim programı arasında bağlantı kurma konularında eğitim verildi. Eğitimin ardından 9 anaokulu ve 2 ana sınıfı olmak üzere toplam 11 okula, Lego eğitim seti dağıtıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, düzenlenen atölye eğitimine katılarak okul öncesi öğretmenlerinin Lego ve oyun yoluyla öğrenme etkinliklerine eşlik etti.

“Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi” projesi ile okul öncesi çağındaki çocukların oyun yoluyla problem çözme, düşünme, koordinasyon ve iletişim becerilerini geliştirmeleri, öğrencilerin dil gelişimlerinin desteklenmesi bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!