Telefon
WhatsApp
Muğla’da okullarda şehitler için saygı duruşunda bulunuldu

Öğrenciler, şehitler için saygı duruşunda bulundu


Muğla’nın Menteşe ilçesinde Kocamustafa Efendi İlkokulu'nda öğrenciler ve öğretmenler şehitler için saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu.

Muğla Menteşe Kocamustafa Efendi İlkokulu Okul Müdürü İlker Koçar yaptığı konuşmada "Bizim burada toplanma amacımız şehit olmuş 9 kahramanımızı anmak onların ruhlarını şad etmek amacı ile toplandık. Bugün bütün Türkiye’de eş zamanlı olarak önce saygı duruşunda ardından İstiklal Marşı'nı okuyacağız. Bu vatan bu bayrak için savaşmış bütün kahramanlarımızda bu vesile ile yad etmiş oluyoruz. Onların sayesinde biz özgürce bu millet olarak bu anlamda özgürce yaşıyoruz. O yüzden onlara minnettarız, ruhları şad olsun” dedi.

Köyceğiz'de şehitler unutulmadı

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde tüm ülkede olduğu gibi Pençe-Kilit Harekât bölgesinde şahadete uğurlanan şehitleri anmak için okullarda tören düzenlendi.

Törende aziz şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kerem Karahan, Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Karahan, “Vatan uğrunda can veren aziz şühedamız ve Pençe-Kilit Harekât bölgesinde şehadete uğurladığımız şehitlerimizi anmak, aziz şehitlerimize minnettarlığımızı ifade etmek amacıyla okullarımızda tören düzenlendi. Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim. Şehitlerimizin makamı âli, mekânları cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Küçükçoban İlkokulu ve Ortaokulu’nda şehit düşen 9 Mehmetçik için saygı duruşunda bulunuldu.


Geçtiğimiz 12 Ocak tarihinde Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen 9 Mehmetçik için tüm yurtta olduğu gibi Muğla’nın Seydikemer ilçesinde de anma töreni gerçekleştirildi. Zorlar Mahallesi’ndeki Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Küçükçoban İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen törende öğrenciler ve öğretmenler saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu.

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü İlkay Şumur da, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan askerler için 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan bayrak törenine katıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!