Telefon
WhatsApp
Muğla'da göz gözü görmedi

Muğla'da yoğun sis ulaşımı etkiledi

Muğla'nın Menteşe ilçesinde sabah saatlerinde hava sıcaklığının değşmesi sebebiyle yoğun sis oluştu. Şehir merkezinde görüş mesafesi 10 metreye kadar düşen sis, trafikte seyreden sürücülere zor anlar yaşattı. Yetkililer, sis nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Menteşe ilçesinde sabah saatlerinde başlayan sis, şehir merkezini adeta beyaza bürüdü. Sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü. Bu durum, trafikte seyreden sürücüler için tehlike oluşturdu. Sürücüler, sis farlarını yakarak ilerlemeye çalıştı. 

Sis nedeniyle görüş mesafesi düştü

Yetkililer, sisli havada araç kullanırken dikkatli olunması gerektiğini belirterek, vatandaşlara şu uyarılarda bulundu: "Sisli havada araç kullanırken, sis farlarını yakın, hızınızı azaltın, takip mesafesini koruyun, ani fren yapmayın, aracınızın camlarını temiz tutun, emniyet şeridini kullanmayın, gerekmedikçe durmayın, durmak zorunda kalırsanız dörtlüleri yakın ve aracınızı emniyetli bir yere çekin."

Sisli hava, şehir merkezinde güzel görüntüler de oluşturdu. Bazı vatandaşlar, sisin arasından görünen binaları ve ağaçları fotoğrafladı. Sisin öğle saatlerinde dağılması bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız