Telefon
WhatsApp
Muğla'da Dolu Şoku: Datça'da Badem Ağaçları, Milas'ta Yollar Zarar Gördü

Datça’ya dolu sürprizi

Muğla’nın Datça ilçesinde sabah saatlerinde başlayan dolu yağışı Datça’nın geçim kaynağı Badem ağaçlarının yapraklarına büyük zarar verirken, bir marangoz atölyesine su bastı.


Muğla’da Perşembe akşamı etkili olan sağanak yağış ve ardından gelen dolu yağışı Menteşe ve Milas’tan sonra Datça’da da yaşamı olumsuz etkiledi. Datça’nın Emecik Mahallesinde yaşayan vatandaşlar sabah beyaz örtü ile uyanırken, fındık büyüklüğünde yağan dolu ağaçlarda yaprak bırakmadı.


Dolu yağışı araziyi ve yolları beyaza bürürken, sağanak yağış sonrası bir vatandaşın marangoz işletmesine su bastı. Dolu yağışının Datça’nın ünlü ürünü Şubat ayı sonu ve Mart ayı içinde hasadı yapılacak olan Datça Badem Çağlasını olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.

Milas’ta dolu yağışı yolları kapattı

Muğla’nın Milas ilçesinde gece saatlerinde sağanak yağış ile birlikte başlayan dolu yağışı cadde ve sokakları beyaza bürüdü. Dolu yağışı nedeniyle bazı kırsal mahalle yollarının ulaşıma kapanırken Belediye ekipleri dolu küreme mesaisine çıktı.


Ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı nedeniyle Milas-Ören Karayolu hattındaki kırsal mahallelerin bazılarında trafik durma noktasına geldi. Kar yağışını andıran, bazı kesimlerde boyu 40 santimetreye ulaşan dolu birikintisi nedeniyle gelen ihbarlar üzerine harekete Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gürceğiz ve Bayır mahalleleri başta olmak üzere kapanan yolları açmak için iş makineleriyle sağanak yağmur altında dolu küreme çalışması yaptı.


Öte yandan dolu yağışı ve fırtına dolayısıyla Gürceğiz Mahallesi’ndeki okulun istinat duvarının çöktü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!