Telefon
WhatsApp
Muğla Büyükşehir Konservatuarı yeni eğitim dönemi başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başladı 

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nın açılış törenini gerçekleştirdi. Tören, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün katılımıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Muğla'da 2015 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan konservatuvar, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Dansları, Tiyatro, Bale ve Çocuk Korosu gibi farklı bölümlerde öğrencilere sanat eğitimi vermektedir. Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen açılış töreninde, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ev sahipliği yaptı. CHP Muğla Milletvekilleri Gizem Özcan ve Cumhur Uzun ile birçok vatandaş da törene katıldı.

Başkan Gürün; “Atatürk’ün yolunda çağdaş, fikri, vicdanı, irfanı hür sanatla iç içe nesiller yetiştiriyoruz.”

Açılış töreninde Türk Halk Müziği Bölümü dinletisi, Halk Dansları ve Bale bölümü gösterisi izleyicilerle buluştu. Başkan Gürün, yaptığı konuşmada Muğla’nın yerel yönetimlerde konservatuara sahip ender illerden bir kültür kenti olduğunu ve konservatuvar aracılığıyla Atatürk'ün izinden giderek çağdaş, fikri, vicdanı, irfanı hür sanatla iç içe nesiller yetiştirdiklerini vurguladı.

Gürün, "Muğla tarım, turizm ve tarihi zenginlikleriyle bir kültür ve sanat şehri. Muğla'mızda konservatuvarı kurarken, sanatın birleştirici gücüne inandık ve hemşehrilerimizin bu konuda destek olacağına güvendik. İki bölümle başladık ve şu an 6 farklı bölümde 459 öğrencimiz var. Sizlerle birlikte büyüdük. Muğla'nın en büyük zenginliği ise insanlarıdır. Sizlerin yetiştirdiği, bizlerin de eğitimlerine katkı sağladığı, Atatürk'ün aydınlattığı yolda fikri, vicdanı, irfanı hür nesillerle umutsuzluğa kapılmadan geleceğe birlikte yürüyeceğiz." şeklinde konuştu.

 

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!