Telefon
WhatsApp
Muğla Büyükşehir 2023 yılında 10 Bin tekneden atık topladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, denizlerin korunması ve kirliliğin engellenmesi için 7 atık alım teknesiyle 2023 yılında denizlerde 10 bin 321 tekneye hizmet sundu. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en önemli turizm merkezlerinden biri ve mavi yolcuğun uğrak noktası olan Muğla'da denizlerin korunması için Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan atık alım projesi hız kesmeden devam ediyor.
Denizlerin daha temiz olması için çalışmalarına aralıksız devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri 7 atık alım teknesi ile hizmet vermeye devam ediyor. Muğla, en çok atık alım teknesine sahip belediyelerden biri. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Göcek-Dalaman ve Akyaka koylarında teknelerden atık alımlarını aralıksız sürdürüyor.
10 Bin tekneye hizmet verildi
Büyükşehir Belediyesi ekipleri 2023 yılında Göcek-Dalaman ve Akyaka koylarında 10 bin 321 tekneye hizmet verdi. Bu teknelerden 3 milyon 825 bin 762 litre atık su, 365 bin 685 kg katı atık, 6 bin 55 litre sintine ve 3 bin 501 litre atık yağ topladı. Yaz kış demeden atık toplayan ekipler bu atıkların bertarafını da sağlayarak hem denizleri hem de çevreyi koruyor

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!