Telefon
WhatsApp
Muğla 100. yıl kutlamalarına coşkuyla başladı

Muğla'da Cumhuriyet coşkusu yürüyüşle başladı.

Muğla'da, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı kutlamaları kapsamında, yüzlerce vatandaş Cumhuriyet meydanında toplanarak yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Vali İdris Akbıyık, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, üniversite rektörü, kaymakam, jandarma komutanı, emniyet müdürü, belediye başkanı ve STK temsilcileri de katıldı.

Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları Muğla'da da coşkuyla devam ediyor. Cumhuriyet meydanında toplanan yüzlerce vatandaş, Özer Türk Caddesi, Mehmet Polatoğlu Sokak, Recai Güreli Caddesi üzerinden tekrar Cumhuriyet meydanına kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında vatandaşlar Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıdı. Yürüyüşe katılan protokol üyeleri de vatandaşlarla birlikte Cumhuriyet sloganları attı.

Yürüyüşün sonunda Cumhuriyet meydanında Aksaz Deniz Üs Komutanlığına bağlı Bando ekipleri tarafından kısa bir konser verildi. Konserde Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve marşlar çalındı. Vatandaşlar da konseri ilgiyle izledi.

Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız

Cumhuriyet yürüyüşüne katılan Muğla Valisi İdris Akbıyık, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Cumhuriyetimiz, milletimizin bağımsızlık mücadelesinin zaferidir. Cumhuriyetimiz, Atatürk'ün ilke ve inkılaplarıyla çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma hedefidir. Cumhuriyetimiz, demokrasimizin teminatıdır. Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız" dedi.

Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını, ata sevgisini hiç kimse sorgulayamaz, hiç kimse azaltamaz.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de Cumhuriyet'in 100. yılında Muğla'nın denizde, havada, karada her şartta kutlama yapacağını söyledi. Gürün, "Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ün bizlere bıraktığı en büyük emanet olan Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlamak için buradayız. Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını, ata sevgisini hiç kimse sorgulayamaz, hiç kimse azaltamaz. Bu milletin gönlünde yatan büyük aslan Mustafa Kemal Atatürk'tür, onun ilke ve inkılaplarıdır" diye konuştu.

Muğla'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları çeşitli etkinliklerle devam edecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız