Telefon
WhatsApp
Meteoroloji Uyarıyor: Muğla'da Kuvvetli Sağanak, Fırtına ve Gök Gürültüsü Bekleniyor

Muğla’ya gök gürültüsü ve sağanak yağış uyarısı


Yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Pazartesi) akşam saatlerinden sonra beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Muğla çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m), yer yer şiddetli (75-100 kg/m) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kıyı kesimlerde hortum riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, Bodrum-Antalya Kaş ilçesi arasında denizlerde fırtına bekleniyor.
Yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre rüzgarın, Bodrum- Kaş arasında bugün (Pazartesi) akşam saatlerinden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, 16.01.2024 (Salı) günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Başta balıkçılar ve denizcilerimiz olmak üzere meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!