Telefon
WhatsApp
Marmarisli Öğrenciler 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü unutmadı

Marmaris Özel Türk Koleji öğrencilerinden hayvanlara anlamlı destek

Marmaris Özel Türk Koleji İlkokul öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü anlamlı bir etkinlik ile desteklediler.  Marmarisli öğrenciler, ‘Bir gün değil her gün’ diyerek sokak hayvanlarının her gün hatırlanması için farkındalık etkinliği düzenlediler.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Marmaris İTK öğrencileri, aldıkları mamaları ve bazı ihtiyaç malzemelerini Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHAKDER)’in Sevgi Bahçesi Barınağı’na bağışladılar. Okul idarecileri, öğretmenlerin öğrencilerine her fırsatta hayvan sevgisini, sokaktaki hayvanları korumanın, beslemenin önemini aşıladıklarını ifade ettiler.

 

Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHKADER) Gönüllüsü Dilek Zeynep Tınaz mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi ;

Marmaris hayvan hakları derneğinde  gönüllü olarak yer alıyorum ,hayvanları çok seviyorum , 11 senedir Marmaris’te yaşıyorum. Marmaris’teki barınağımız için olsun sokak hayvanlarımız  için olsun belediyemizden daha çok yardımlar bekliyoruz. Hayvanları bir gün değil her gün anmak istiyoruz. Kısırlaştırmanın önemini herkese duyurmak istiyoruz . Yani biz hayvanları çok sevdiğimiz için Marmaris olarak kendimizi bütün Türkiye’ye herkesle beraber örnek olarak göstermek istiyoruz . Her sene okulumuzda müdüre hanımın yaptığı etkinliklerle hayvan sevgisini çocukluktan aşılayarak onlara empoze ettiği içinde ayrıca çok çok teşekkür ediyorum.

Okul müdüresi Makbule Özgöçmen ekinlik ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirdi;

Şöyleki aslında bu bir milli seferberlik burada da okullarınıza çok fazla iş düşüyor. Biz değerli öğretmenlerimize bu anlamda küçük yaştan itibaren  öğrencilerimizle birlikte sadece 4 Ekim hayvanları koruma günü ve haftası değil tüm yıl boyunca çalışmaya ve etkinliğe imza atıyoruz ve atamaya da devam edeceğiz. Bu anlamda hem okul aile birliğimiz hem de öğrencilerimiz hem de  öğretmenlerimiz ile birlikte çok çok farkı ve çok daha ses getiren çalışmalara devam edeceğiz. Ben dilek hanıma da teşekkür ediyorum, mümkün olduğunca hem hayvan barınağımızı hem Hisarönündeki hem de  farklı noktadaki besleme alanlarını desteklemeye devam edeceğiz. çocuklarımız Tüm yıl boyunca bu çalışmayı sürdürüyorlar. geçtiğimiz yeni yılda da hayvanlarımıza , dostlarımıza bir yeni yıl hediyesi olarak başlattığımız  kampanyada bugün çok farklı noktaya geldik. Bu toplanan malzemeler ve ihtiyaçlar hayvanlarımızın umarım küçükte olsa bir yarasını sarar. Ama yıl içerisinde özellikle de kış aylarında ben çok rica ediyorum hayvanlarımızı o dönemde hiç unutmayalım ve desteklemeye devam edelim.

 

Etkinlikte yer alan bazı öğrencilere etkinlikte  olmalarının sebebini  sorduğumuzda verdikleri bazı cevaplar şu şekilde dile getirdiler;

 

Mustafa Kemal Coşkun - Barınaktaki  kedilere, köpeklere ve sokaktaki kedileri, köpekleri  beslemek için.

 

Varol Eymen Efe- Sokaktaki kedi ve köpekleri beslemek için, çünkü aç kalmamaları lazım onlar sokaklarda yaşıyorlar.

 

Masal Çam - Sokak hayvanlarına yardım için buradayız.

 

Ege Özçelik - Sokaktaki köpeklere ve kedilere  mama vermek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız