Telefon
WhatsApp
Marmaris'te Düzensiz Göçmenler Yunanistan Diye Armella Koyu'na Bırakıldı: Sahil Güvenlik Ekipleri Müdahale Etti

Marmaris'te Düzensiz Göçmenler Armella Koyu'nda Terk Edildi

Marmaris'te yasa dışı yollardan Yunanistan adalarına geçmek isteyen 14 düzensiz göçmen, göçmen kaçakçıları tarafından Armella Koyu'nda terk edildi. Karadan ulaşımın olmadığı koyda mahsur kalan göçmenler, yardım çağrısında bulundu. Sahil Güvenlik ekipleri, bot ve dalış timi ile koyda kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Kurtarılan göçmenler, işlemleri için Göç İdaresi'ne sevk edildi.

Koya Bırakıp Kayıplara Karıştılar

Olay, Marmaris ilçesine bağlı Armella Koyu'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, göçmen kaçakçıları, Marmaris'ten Yunanistan adalarına deniz yolu ile gitmek için anlaştıkları 14 düzensiz göçmeni bir deniz aracına bindirdi. Ancak kaçakçılar, göçmenleri Yunanistan diye Armella Koyu'nda bırakarak kayıplara karıştı. Göçmenler, kendilerini terk edildiklerini anlayınca yardım istediler.

Sınır Dışı İşlemleri Başlatıldı

İhbar üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Sahil Güvenlik ekipleri, bot ve dalış timi ile koyda mahsur kalan 14 düzensiz göçmeni kurtardı. Kurtarılan göçmenler, sağlık kontrollerinin ardından Ula Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. Göçmenlerin kimlik tespiti ve sınır dışı işlemleri için çalışma başlatıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!