Telefon
WhatsApp
Marmaris'te Domuzlar Yola Fırladı, Sürücülerin Zor Anları Kameraya Böyle Yansıdı

Domuzlar Yola Fırladı, Kaza Geliyorum Diyor!

Marmaris Siteler mahallesinde domuz sürüsü bir anda yola fırlayınca sürücüler zor anlar yaşadı. Domuz sürüsünün yola fırlayarak tehlike yaratması ve sürücülerin zor anları ise kameraya böyle yansıdı. Bir araç sürücüsü domuzları fark ederken diğer geç fark etti ve sürüye daldı. Son anda duran araç kazadan kıl payı kurtuldu.

Turist gibi şehir merkezinde gezmeye çıkıyorlar!

Marmaris’te sayılarının gittikçe artması ve halkın bilinçsizce domuzları besleme merakı, domuzların şehir merkezine inmeye alışmalarına neden oldu. Bu yüzden birçok otomobil ve motosiklet kaza yaparken bu kazalar yaralanmalara ve maddi hasara neden olmaya başladı. Bunlardan sonuncusunda ise durum kameralara yansırken kazanın ramak kala atlatılması gelecekte başka kazaların da olacağının sinyalini verdi.

“Turistlere şov yapayım derken domuzlar da zarar görüyor!”

“Yaban hayvanlarının doğal hayat dışında beslenmesi yasak ve hayvanlara zarar vermekte. Ancak vatandaş bilinçsizce bunları besliyor ve şehir merkezine inmelerine neden oluyor. Kazaların olmasının en büyük sebebi de bu!” Marmaris KOD 48 Çevre Koruma Derneği Başkanı Murat ERSAN, yaban hayvanlarının beslenmemesi konusunda vatandaşları böyle uyarırken kazaların maddi zararın ve yaralanmanın yanında domuzların da acı çekerek ölümelerine de neden olduğunu vurguladı.

“Yöneticilerin Umurunda Değil!”

Ersan, “Vatandaş domuzları besleyerek onalara iyilik değil kötülük yapıyor ama bunu anlatamıyoruz. Ayrıca yıllardır ormanlık alanın çitlerle çevrilerek tedbir alınması ve domuzların şehre inmesine engel olunması konusunda girişimlerde bulunduk. Ancak yöneticilerin umurunda değil. Armutalan’da ve Siteler’de halk tedirgin olmaya başladı. Gece yürüyerek, bisikletle ve motorla yolda gitmek korku vermeye başladı. Domuzları gören vatandaş yolunu değiştiriyor. Ailecek insanlardandaha rahat geziyorlar Marmaris'te. Bu onlar için bir risk! Ayrıca domuzların peşinden “Karakulak” da Marmaris’e inmeye başladı. Bu nesli tükenen hayvanlar için de bir tehlike. Gerekli önlemler alınarak mesela doğal beslenme noktaları oluşturularak yaban hayvanlarının geriye çekilmesi için çalışmalar yapılmalı ve ormanlık alana girişler bazı noktalarda tel çitlerle kapatılmalı. Her sene uyarıyoruz bu sene de uyaralım!” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!