Telefon
WhatsApp
Marmaris Tazelenme Üniversitesi öğrencileri için ilk ders zili çaldı

Muğla Tazelenme Üniversitesi Marmaris Kampüsü'nün yeni dönemi başladı

60 yaş üstü vatandaşların aktif yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 2020 yılında başlatılan Muğla Tazelenme Üniversitesi Marmaris Kampüsü'nün yeni dönemi, Armutalan Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle başladı.

Törene MSKÜ Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Muammer Tuna, Marmaris Tazelenme Üniversitesi Koordinatörü Gülçin Katırcıoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Türkiye'de bir ilk.

MSKÜ Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Muammer Tuna ise Tazelenme Üniversitesi'nin Türkiye'de bir ilk olduğunu ifade ederek, "Bu proje, 60 yaş üstü vatandaşlarımızın aktif yaşam sürmelerini ve yeni beceri ve yetenekler kazanmalarını sağlıyor" diye konuştu.

Kampüste 30 farklı ders olacak

Marmaris Tazelenme Üniversitesi Koordinatörü Gülçin Katırcıoğlu ise yeni dönemde kampüste yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Katırcıoğlu, "Bu yıl kampüste toplam 30 farklı dersimiz olacak. Teorik derslerin yanı sıra uygulamalı eğitimler de vereceğiz" dedi.

Açılış töreninin ardından ilk ders başladı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız