Telefon
WhatsApp
Marmaris Kaymakamı Sansür İle Geldi!

Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya Kaymakamlık Yazı İşlerinin Sansürüyle Göreve Başladı

Marmaris'in yeni kaymakamı Nurullah Kaya ilk gününe Marmaris Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü'nden Marmaris Gazetesine ve Marmaris Life Dergisi’ne uygulanan sansür, Marmarislilere haber alma özgürlüğüne engel ile görevine başladı.

İlk Duyuran Marmaris Life ve Marmaris Gazetesi Olmuştu

24 Ağustos gecesi Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Marmaris'e atanan Nurullah Kaya bugün resmi olarak görevine başladı. 24 Ağustos'ta Muğla'nın 6 ilçesinin kaymakamının görev yerinin değiştirilmesi haberini ilk duyuran Marmaris Gazetesi ve kardeş yayın Marmaris Life olmuştu. Ancak, Marmaris'in yeni kaymakamı Nurullah Kaya bugün göreve resmi olarak başlarken düzenlen tarihi karşılama törenine bu iki yayın ve temsilcileri davet edilmediler.  

MAG ve Marmaris Life'ın ortak açıklaması:

"Yeni Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya'nın işi zor!

Marmaris Kaymakamının göreve başladığı gün yapılan karşılama gününe Marmaris Life ve Marmaris Gazetesi’nin çağırılmaması, Marmaris Kaymakamlığı yazı işleri müdürünün ya açık bir sansürüdür ya da liyakatsız bir ekibin ürünüdür.

  1. Marmaris Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Esma Doğan Candan ve ekibi, bölgedeki gazetecileri tanımak, sevmese de hoşlanmasa da, iletişime geçmek, mail ve diğer iletişim yöntemleri ile bilgi vermek ZORUNDA.
  2. Esma Doğan Candan 'Ben tanımıyorum, görmedim, atlamışım, böyle bir gazete, internet sitesi, televizyondan haberim yok' diyemez. Çünkü işi bu. (Zaten Marmaris Kaymakamlığı protokol listesinde iki yayının da isim ve iletişim bilgisi mevcut)
  3. Eğer bunları bilmeyen ekip Marmaris Kaymakamlığı’nın yazı işleri biriminde çalışıyorsa; 

       A) Yeni Marmaris Kaymakamımız amatör, liyakatsız, vasatın da altında bilgiye sahip sorumsuz bir ekip ile karşı karşıya demektir.

       B) Yok eğer Marmaris Kaymakamlığı’nın yazı işleri müdürü Esma Doğan Candan yapması gerekenleri bilip de bunları yapmıyorsa bunun adı sansürdür!

Tüm bu bilgelerin dışında Marmaris Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Esma Doğan Candan ve kendisine bağlı ekibi, toplam iki dakikalarını ayırıp kendi internet sitelerine baksalardı bize ulaşabilirlerdi! Kaymakamlığın internet sitesinde yer alan protokolde de iki ayrı yayın olarak iletişim bilgilerimiz yer almaktadır. Bu ilgisizlik başka bir zaman güvenlik açığına da neden olacaktır!

marmaris_kaymakamlik_protokol_last

"Yeni Kaymakamın Göreve Başlaması Tarihi Bir Olaydır, Haberdir!"

Marmaris Kaymakamı değişiyor, gelen kaymakam ile karşılama organizasyonu tertip ediliyor, kitlesi ve resmi yayını bile olmayan gazeteciler bile çağırılıyor ancak Marmaris’in en çok takip edilen, en eski yayını ve gazetecilerine haber verilmiyor.

"Yayınımıza Karşı Saygısızlık ve Hakarettir"

Marmaris Kaymakamlığı protokol listesinde iletişim bilgilerimiz olmasına rağmen bu toplantıdan haberdar edilmememiz için sorumlular nasıl açıklama yapacaklardır? Bu, yayınlarımıza ve gazetecilerimize saygısızlıktır, hakarettir.

Gerçekten merak ediyoruz, Yazı İşleri Müdürlüğü ve ekibi iletişim konusunda böyle amatör mü devam edecek? Sansür yaptılarsa cezası ne olacak? Protokol listesinde hala eski kaymakamın ve gazeteciliği bırakmış esnafların adının olması yazı işleri müdürü Esma Doğan Candan'nın işlerine gereken ehemmiyeti vermediğini göstermez mi? Liyakatsızlık mı? Sansürcülük mü? Amatör zihniyet mi?

"Marmaris Kaymakamı Marmaris’ten Önce Ekibini Tanımalı!"

Sayın kaymakamımızın, Marmaris’teki sorunlardan önce kaymakamlık binasındaki sansürcü zihniyeti, mobing uygulayıcılarını, süresinden fazla izne gidenleri ve “önce vatana hizmet” ilkesiyle çalışmayanları ayıklaması ve  kaymakamlık çalışanları arasında eski dengeleri sağlamak için uğraşması gerekecektir. Bundan hem Marmaris hem de ülkemiz fayda görecektir. Bu vesile ile görevine bugün başlayan kaymakamımız sayın Nurullah Kaya'yı sanal olarak tebrik eder, görevinin vatana ve millete hayırlı olmasını dileriz."

Murat Ersan - Marmaris Life Dergisi yayın Yönetmeni / MAG Haber Sorumlusu / Marmaris KOD 48 Çevre KorumaDerneği Bşk.

Burcu Kavunoğlu - Marmaris Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Protokol Listesinde Hala Eski Kaymakamın İsmi Var

Her şeye rağmen Marmaris Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne gazeteci desteğimizi verelim. Hem yukarıdaki protokol listesinde gazeteci gözüküp şu anda esnaf olan kişilerin hem de yeni kaymakamımızın isimlerini güncellersek görevinizi layıkı ile yapmış olursunuz!

Son Dakika Not: Yayınımızdan sonra Marmaris Kaymakamlığı Protokol Listesi'nde değişiklik yapılarak yeni kaymakamımız sayın Nurullah Kaya listede yer almıştır.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!