Telefon
WhatsApp
Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket AKSOY Kocaeli Vali Yardımcısı Oldu

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni Kaymakam atamalar yapıldı.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket AKSOY Kocaeli Vali Yardımcısı oldu. Aksoy'un yerine Afyonkarahisar vali yardımcısı Nurullah Kaya Marmaris Kaymakamı oldu. Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Ula ve Bodrum kaymakamlıklarına yeni isimler getirildi. Bu atamalar Resmi Gazete'de yayınlandı.

Datça Kaymakamlığına Murat Atıcı atandı. Atıcı, daha önce İstanbul'un Beykoz ilçesinde kaymakamlık görevini yürütüyordu. Atıcı, Datça'nın doğal güzellikleri ve tarihi zenginliği olan bir ilçe olduğunu belirterek, görevine en kısa sürede başlayacağını söyledi.

Bodrum Kaymakamlığına ise Mustafa Çit atandı. Çit, son olarak İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Çit, Bodrum'un Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu vurgulayarak, ilçeye hizmet etmekten onur duyacağını kaydetti.

Fethiye Kaymakamlığına da Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş getirildi. Ertaş, 2018 yılından beri Ataşehir'de kaymakamlık yapıyordu. Ertaş, Fethiye'nin turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu ifade ederek, ilçenin kalkınması ve gelişmesi için çalışacağını dile getirdi.

Ortaca Kaymakamlığına ise Kenan Ektaş getirildi. Kenan Aktaş Şanlıurfa Suruçta görev yapmaktayken Ortaca'ya atandı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atanan kaymakamların göreve başlama tarihleri henüz belli değil. Yeni atanan kaymakamların ilçelerine giderek devir teslim törenleri yapmaları bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız