Telefon
WhatsApp
Marmaris’in ilk tescilli bal ormanında 5 bin fidan dikildi

400 gönüllü fidan dikimi etkinliğine katıldıÖzellikle Marmaris balcılarının yoğunlukla yaşadığı bölge olan Osmaniye Mahallesi Yassıpüren mevkiinde hazırlık aşaması günler öncesinden Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamlanarak, dikim yapılacak alanda çukurlar açıldı ve vatandaşın dikmesi için hazır konuma getirildi. 20 bin metrekarelik alana akasya, biberiye, keçiboynuzu, lavanta fidanlarından oluşan 5 bin fidan bölgeye dağılan yaklaşık 400 kişi tarafından toprakla buluşturuldu.

Bal ormanı oluşturmak için planlanan dikim etkinliğinde Marmaris Orman İşletme Müdür Yardımcısı Volkan Aydın ve Orman işletme müdürlüğü şefleri, Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği üyeleri, Marmaris Doğa Gönüllüleri Derneği, FTI Group üyeleri ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan 7’den 70’e çok sayıda gönüllü Marmaris’in ilk tescilli Bal ormanı için fidan dikimine katılım sağladı.

Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Ali Demirtaş ‘’ Bu bölgede Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ile iki yıldan beri projesini planladığımız bal ormanı için dikim etkinliğine geldik. Bölgeye arılar için çok yararlı olan bal ve polen açısından zengin türleri dikeceğiz. Bu türler keçiboynuzu, biberiye, lavanta ve akasya bu günlük. İleriki süreçte ’de daha fazla bal ormanı için çalışmalar yapıp özellikle Marmaris’imizde arı nüfusunu dengede tutup doğaya da bir şekilde katkı sağlayacağız’’ sözleri ile Marmaris’in ilk Bal Ormanı fidan dikimi ile ilgili bilgi verdi.

Demirtaş ayrıca derneğe yapılan bağışlar ile alınan fidanlar haricinde dernek üyeleri olarak kendileri de tohumlardan fidanlar yetiştirdiklerini o fidanları da yakın zamanda tekrar yanan alanlara dikeceklerini ifade etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!