Telefon
WhatsApp
Marmaris Gaziler gününde buluştu.

Marmaris Kaymakamlığı, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ilçede bulunan gazileri ve şehit ailelerini yemekte ağırladı. Kaymakam Nurullah Kaya, gazilerimize ve şehit yakınlarımıza her zaman şükran duyduklarını belirtti.

 

19 Eylül Gaziler Günü, Marmaris'te farklı etkinliklerle anıldı. Sabah çelenk sunma töreni, öğlen Marmaris'in kahraman gazileri belgeseli gösterimi, Mevlidi şerif okunması sonrasında Siteler Mahallesi'nde bir otelin bahçesinde akşam yemeği verildi. Marmaris Kaymakamlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe, Kaymakam Nurullah Kaya, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Neslim Eski, Başsavcı Turgay Karabulut, İlçe Emniyet Müdürü Aycan Çakır Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Aksel, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Murat Çam, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Belediye başkan yardımcıları, Kıbrıs Gazileri, Muharip Gaziler Derneği Marmaris şubesi üyeleri, şehit yakınları, vakıf mütevelli heyeti ile siyasi parti temsilcileri iştirak etti.

'Gaziliğimizin onurunu yaşadık'
Muharip Gaziler Derneği Marmaris Temsilcisi Azmi Özkan yaptığı konuşmada, gaziler gününü gururla kutladıklarını ve emeği geçenlere teşekkür ettiklerini ifade etti.

'Her daim bir ve beraberiz'
Afyonkarahisar Vali yardımcılığından sonra Marmaris Kaymakamı olarak ilk kez bir araya geldiklerini söyleyen Kaymakam Nurullah Kaya ise yaptığı konuşmada, 19 Eylül'ün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e gazilik unvanının verildiği tarihi bir gün olduğunu vurguladı. Kaymakam Kaya, "Malazgirt'ten bugüne kadar yaşayan vefat eden tüm gazilerimiz onuruna bugün gaziler günü olarak tarihi bir anlam verilmiş ve bundan uzun zamandır anıyor ve kutluyoruz. Bugün de burada bir aile olduğumuzu bir ve beraber olduğumuzu hatırlatmak adına bu etkinliği düzenledik." diye konuştu. Kaymakam Kaya, gazilerimize ve şehit yakınlarımıza her vesilede bir araya gelmekten onur duyacaklarını ve davete katılımlarından dolayı teşekkür ettiğini dile getirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız