Telefon
WhatsApp
Kaymakam Kaya 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam Kaya, mesajında gazetecilerin demokrasinin önemli bir parçası olduğunu vurguladı. Mesajıysa şu şekilde:

T.C

MARMARİS KAYMAKAMLIĞI

 

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”

 

Basın mensuplarına sosyal ve ekonomik haklar kazandıran 212 sayılı Basın İş Yasal Kanunu’nun 10 Ocak 1961 yılında kabulünden itibaren her 10 Ocak günü “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Basın kuruluş ve mensuplarımız; Demokratik bir toplumun öncelikli unsurlarından biri olan halkın doğru ve tarafsız haber alma ve bilgi edinme hakkını etkin olarak kullanmasına aracılık ederek oldukça önemli bir kamu hizmetini yerine getirmektedir.

Bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı ve teknolojinin hızla geliştiği günümüz dünyasında, medya hayati bir önem taşımaktadır. Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır.  

Gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Gazetecilerin rahatça görevlerini yapmaları, çalışmalarını sürdürmeleri toplumun bir gereğidir. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olmak da hepimizin görevidir.

Bu vesileyle bu önemli görevi icra eden,  Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına gece gündüz demeden zor şartlar altında fedakârca görev yapan;  Ülkemizin sosyal,  kültürel özelliklerini tanıtan, gelişimine her anlamda katkı sağlayan tüm basın  çalışanlarımızın  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılarının devamını   dilerim.

 

Nurullah KAYA

                                                                                                                Marmaris Kaymakamı 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!