Telefon
WhatsApp
Huzurevi Sakinleri Muğla'daki Diğer Huzurevlerine Yerleştirildi

Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi kapandı


Marmaris Sarıana Mahallesi'nde bulunan ve yaklaşık 20 yıldır hizmet veren Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi binasının yapılan kontrollerinde depreme dayanıksız olduğu ortaya çıkınca Marmaris Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tahliye ve yerleştirme işlemleri başlatılmasının ardından huzurevi sakinleri farklı yerlere yerleştirildi. Kalacak yer sorunu yaşayan 4 huzurevi sakinin de konaklama sorunu çözüldü.

Merhum Belediye Başkanı İsmet Karadinç tarafından yaptırılan huzurevinde, merhum tiyatro sanatçısı Altan Karındaş, merhum devlet opera ve bale sanatçısı Mitat Demokan başta olmak üzere ünlü isimler de ikamet etmişti.
Marmaris Belediyesi tarafından açılarak 2022 yılının Mart ayından itibaren Marmaris Belediyesi Dinlenme ve Huzurevi binasının alt katında hizmet veren, Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi de yeni yerlerine taşınarak 7 Aralık tarihinden itibaren Amiral Orhan Aydın Spor Salonunda faaliyet göstermeye başladı.

Dinlenme ve Huzurevi için fiziki şartları elverişli bir alan araştırmasının devam ettiği ve yeni bir bina yapılacağı bilgisi edinildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!