Telefon
WhatsApp
Gökova halk pazarının otoparkını su bastı

Gökova'da cumartesi günleri kurulan semt pazarı, dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar devam eden şiddetli yağış nedeniyle su baskını yaşandı. Yağış, pazar yerinin zeminini yumuşattı ve çamurla kapladı. Pazara gelen vatandaşlar, arabalarını park etmekte büyük zorluk yaşadı. Park edebilen vatandaşlar ise arabalarını çamurdan çıkarmak için uğraştı. Bazı vatandaşlar, çamurda kayarak düştü. Bazı vatandaşlar ise çamurlu ayakkabılarını temizlemek için çeşmelerden yararlandı.

Pazar esnafı da yağıştan olumsuz etkilendi. Yağmur nedeniyle tezgahlar sular altında kaldı. Esnaf, tezgahlarını kurutmak için çaba sarf etti. Yağış, pazarın iş hacmini de düşürdü. Vatandaşlar, çamurlu yollarda yürümekten ve alışveriş yapmaktan kaçındı.

Gökova'da semt pazarının çamur içinde kalması, Muğla'nın genelinde etkili olan yağışın bir sonucuydu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Muğla için kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış uyarısı yapmıştı. Yağışın hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Yağış nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar ve yetkililer tedbirli olmaya çağrıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!