Telefon
WhatsApp
Fethiye Karaçulha Hali Yenileniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Karaçulha Toptancı Hali'nde 40 Milyon TL'lik yatırım ile yeni bir tesis ve ürün pazarlama alanı yapıyor.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 200 bin metrekare alanda hizmet veren Karaçulha Toptancı Hali'nde Büyükşehir Belediyesi yeni bir proje hayata geçiriyor. Bu proje kapsamında 4400 metrekarelik alana üzeri kapalı ve yaklaşık 60 adet römorklu traktör girebilecek kapasitede ürün pazarlama standı, yeraltı yağmur suyu toplama birimi, üreticilerin kullanımı için WC, duş alanı, yer üstü yangın suyu depolama birimi, 2500 metre yağmur suyu hattı, 3000 metre yangın hidrant hattı inşa ediliyor. Ayrıca 15 bin metrekare kilit parke döşenecek alanda 20 adet tır park alanı da olacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Karaçulha Toptancı Hali içerisinde inşa ettiği tesis ve ürün pazarlama alanı çalışmalarının yüzde 55’ini tamamladı.

Bu proje ile çiftçilerin Toptancı Hali'ne geldiklerinde satış öncesi beklemeleri ve olumsuz hava koşullarından etkilenmemeleri için yeni bir ürün pazarlama alanı sağlanmış olacak. Ayrıca bölgenin ihracat ve gümrükleme işlemlerinin yapıldığı tek hali olan Karaçulha Toptancı Hali'ne çok sayıda yerli ve yabancı tır geldiği için bu vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için de alana Tır park alanı, duş, WC gibi tesisler kazandırılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!