Telefon
WhatsApp
“Engelsİzciler” bu yıl ikinci kez buluştu

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin engelli çocuklara yönelik düzenlediği “Engelsİzciler” kampı, bu yıl ikinci kez gerçekleştirildi. Marmaris Asparan Kamp alanında iki gece kalan çocuklar, izcilik faaliyetleri ile eğlendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, engelli çocukların ve ailelerinin sosyal hayata katılımını sağlamak için Kısa Mola Merkezleri ve Engelsİzciler Projesi gibi sosyal projeler yürütüyor. Muğla'nın Menteşe, Milas, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde hizmet veren Kısa Mola Merkezleri, engelli çocuklara huzurlu, güvenli ve keyifli bir ortam sunuyor. Engelsİzciler Projesi ise engelli çocukların kişisel gelişimlerini ve becerilerini izcilik vasıtasıyla arttırmayı amaçlıyor. 2023 yılında Engelsİzciler ilk kampını 13-15 Haziran tarihleri arasında, ikinci kampını da 26-28 Eylül tarihleri arasında Asparan'da yaptı. Kamplarda 18 engelli birey izcilik eğitimi aldı.

Asparan Kamp Alanında Temel Liderlik Eğitimi veren uzman personel, engelli çocuklara farklı etkinlikler sunarak onları eğlendirdi. Çocuklar, The Snow Storm, Underground Tango, Radetzky March, Can Can ve Caravan gibi eserleri çalan orkestrayı dinledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi “Engelsİzciler” projesi kapsamında izci adayı engelli bireylere yaz ve kış kampları, çevreyi tanıtıcı geziler, çeşitli farkındalık yaratıcı faaliyetler, şehirlerarası ve uluslararası izci kampları düzenlemeye devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız