Telefon
WhatsApp
DEPREMZEDE ÇOCUKLARA BİSİKLET MORALİ

Muğla Karya Bisiklet Kulübü, Depremden zarar gören çocuk ve gençleri Bisikletle sevindiriyor.

6 Şubatta Kahramanmaraş ta meydana gelen ve 11 ilimizin hissettiği Depremler sonucunda resmî verilere göre en az 50 bin 783 kişi yaşamını yitirirken, toplamda 122 binden fazla kişi ise yaralandı.

Bisiklet hediye ediyor, kullanmayı da öğretiyorlar.

Depremlerin üzerinden 5 aydan fazla zaman geçmesine rağmen depremin yarattığı ruhsal travmalar devam ediyor.Özellikle evlerini okullarını kaybeden genç ve çocukların yeniden sosyal hayata sporun iyileştirici ve kaynaştırıcı gücü ile dönmelerini hedefleyen Muğla Karya Bisiklet Kulübü depremzede çocuk ve gençlere Bisiklet hediye ediyor ve bisiklet sürmeyi öğretiyor.

Düzenledikleri etkinliklerden ve hayırsever vatandaşların bağışladığı bisikletleri depremden zarar gören çocuklara ulaştıran Muğla Karya Bisiklet Kulübü, ayrıca evlerde uzun süredir kullanılmayan bisikletleri de onarıp kullanılabilir duruma getirip genç ve çocukların kullanımına sunuyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın başlattığı kampanya çerçevesinde Deprem mağduru vatandaşlarımız için “Biz ne yapabiliriz” diye düşünerek bu fikri hayata geçirdiklerini belirten Muğla Karya GSK Başkanı İlker Cömert, bu kapsamda hem eski bisikletleri toplayıp kullanılabilir duruma getiriyoruz hem de aldığımız yeni, bisikletleri belirlediğimiz çocuk ve gençlere dağıtıyoruz dedi. Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın da kendilerine bu konuda Bisiklet desteği vereceğini söyleyen Cömert, hedefimiz 200 den fazla çocuğu bisikletle tanıştırmak. Son olarak İskenderun’da depremden zarar gören 4 Çocuğu olan aileye yeni bir bisiklet hediye ettik ve antrenörlerimiz kısa bir eğitim verdiler. Sevinçlerine ortak olmak, gözlerinde ki parıltıyı görmek çok değerli. Destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Yeni bisiklet ile destek olabileceğiniz gibi kullanmadığınız bisikletlerinizi de bağışlayarak bu büyük projeye katkı sağlayabilirsiniz dedi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!