Telefon
WhatsApp
Değişimcilik Ekime Kadar!

Ekim ayında yapılan CHP Muğla il başkanlığını “değişimcilerin” desteğiyle kazanan Zekican Balcı, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıklayarak kendisine oy verenleri yarı yolda bıraktı.

Kasım'da Aşk Başkadır!

1 Ekim 2023 tarihine kadar değişimci şapkasını takan Zekican Balcı, CHP Muğla il başkanı olduktan sonra kasım ayında politikasını değiştirdi. 

Uyarmıştık! "Şimdi Muğla Düşünsün" Demiştik!

Marmaris’in çöküş döneminde ilçe başkanlığı yapan Balcı, Muğla İl Başkanı olunca  “Şimdi Muğla düşünsün” başlığıyla uyarmıştık Muğlalıları.
Marmarisli bir çok delegenin tanıyamadığı ve tekrar ilçe başkanı yaptığı Zekican Balcı’yı Muğlalıların tanımadan oy vermesi çok normal ama bedeli onlar için ağır oldu. Meselemiz Marmaris olduğu için Muğla seçimlerine müdahale etmek istemedik. Ancak bilemezdik ki CHP il örgütünün işi bu kadar hafife alacağını. Marmaris’in düştüğü durumu anlatsalar açık ara kazanabilirlerdi! Onu bile beceremediler.

“Şimdi Muğla düşünsün” yazısı için lütfen linki tıklayınız!

Değişimcilerle aynı yolda yürüdüğünü Muğla İl Kongresinden birkaç gün önce basına açıkladı

Balcı, özellikle Marmaris ilçe teşkilatıyla değişimcilerin kazandığı seçimlere katılmış ve onların desteğini toplamıştı. Kendisi de il kongresinden önce yaptığı açıklamada bunu dile getirmişti. Muğla’da değişimciler zafer sarhoşluğu yaşarken siyasi manevraları ve uyarımızı ciddiye almamış olacaklar ki şoka girip sosyal medyada Zekican Balcı’ya ve CHP’ye ağır tepkiler gösteriyorlar.
Ama biz uyarmıştık!
Marmaris her türlü şaibeyi yaşadı, milletvekili seçimlerinde yapılanları ise hiç unutmayacağız. Konuyu yakından takip etmek isteyenler bu linki tıklayabilir https://www.izmirhaberajansi.com/kadin-milletvekili-adayinin-afislerini-indirdiler

Milletvekili seçimlerinde yaptıklarından dolayı görevden alınması gerekirken Muğla il başkanı oluverdi. E, Dedik ya “Şimdi Muğla düşünsün!”

Bodrum, Marmaris, Fethiye, Milas ve bir çok ilçe şokta!

Muğla yerel yayınlarında değişmci açıklamaları duran Zekican Balcı, gelenekselcilerin tarafına geçerek bu ilçelerin hesaplarını alt üst etti. Ancak tam tersi değişimcilerin yani Özgür Özel’in kazandığı durumda bu ilçeleri tamamıyla tasfiye edeceği duyumları da vardı. Marmaris'te tepki toplayan çalışmalarıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözünde de mimlenen ama tek çare Kılıçdaroğlu ile durumu düzeltebileceklerini anlamış olmalılar ki birkaç haftadır kendisini yakın takibe aldılar. Marmaris ve Muğla teşkilatı düştükleri durumdan bu şekilde kurtulma düşüncesinde de olabilirler. Ayrıca bir kısım belediye değişimci, il başkanı da gelenekselcileri destekleyerek her iki sonuçta durumu toparlama planını da yapmış olabilirler. Ama işleri her halükarda çok zor! Muğlalılar da bu örgütün gerçek yüzünü görmüş oldu. O zaman…

Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu düşünsün!

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız