Telefon
WhatsApp
Datça Açık Kış Yüzme Maratonu her yıl büyüyor

Datça’da yüzücüler ‘Her kulaç bir fidan’ sloganı ile kulaç attı


Türkiye’nin kuzey ve doğusunda kar ve soğuk nedeniyle çetin kış şartları yaşanırken, Muğla’nın Yunanistan’a yakın en uç noktasında yer alan Datça ilçesinde yüzlerce kadın ve erkek yüzücü kış ortasında ‘Her kulaç bir fidan’ sloganı ile kulaç attı.


Orman yangınlarına dikkat çekmek için ‘Orman Yangınlarının Farkında Olalım, Ormanlarımızı Koruyalım, Her Kulaç Bir Fidan’ sloganıyla yapılan yarışların ilki 2006 yılında yapılmıştı. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Datça Kaymakamlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Sanayi ve Ticaret Odası destek verdiği kış yüzme maratonuna her yıl ilgi artarak devam ediyor.


Bu yıl yerli ve yabancı birçok yaş kategorisinde 333 kadın ve erkek sporcu yer aldı. Yüzücüler Taşlık Plajı’nda ‘Her Kulaç Bir Fidan’ sloganı ile ocak ayının başında Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada kulaç attılar.


Datça açık deniz yüzme maratonunu öncesi açıklama yapan Datça Kaymakamı Murat Atıcı, “İnşallah kazasız belasız bir yarış olur. Datça’nın bütün güzelliklerini tadın gelmişken. Eski Datça, Knidos ve diğer limanlarımızı da inşallah oraları gezersiniz” dedi.
Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, bu yıl 18.'si düzenlenen Datça Açık Kış Maratonu’nun 9’unun kendisine nasip olduğunu belirterek, “Bizleri yalnız bırakmayan, bizim bu etkinliğimize güzellik katan sadece ülkemizden değil, Yunanistan’dan katılan yüzücülerimize bu güzel ortamı oluşturdukları için onlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!