Telefon
WhatsApp
Cumhuriyetin 100 yılına özel kırmızı gelinliğin geliri depremzede çocuklara

Fethiye'de 100 metrelik kırmızı gelinlik şovu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, moda tasarımcısı Şahin Damar'ın tasarladığı 100 metre uzunluğundaki kırmızı gelinlik, ünlü manken Wilma Elles tarafından tanıtıldı. Gelinliğin satışından elde edilecek gelir, depremzede çocuklara bağışlanacak.

Fethiye'de, 14 Şubat Sevgililer Günü ve Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla özel bir etkinlik düzenlendi. Moda tasarımcısı Şahin Damar'ın tasarladığı 100 metre uzunluğundaki kırmızı gelinlik, Beşkaza Meydanı'nda tanıtıldı. Tanıtımda, Almanya doğumlu oyuncu ve model Wilma Elles gelinliği giydi. Elles, gelinliğiyle meydanda yürüyerek ilgi odağı oldu. Kırmızı gelinlik, hem Cumhuriyet'in hem de aşkın simgesi olarak sunuldu.

Cumhuriyet'in 100. yılına özel

Gelinliğin tanıtımından sonra gazetecilere konuşan Elles, Fethiye'yi çok sevdiğini ve burada olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Gelinliğin 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel kırmızı renkte olduğunu belirten Elles, "Bu özel günün anlamı aşk, sevgi ve daha fazlası. Bu kırmızı gelinliği de bu özel gün öncesinde giydiğim için çok mutluyum. Moda tasarımcısı Şahin Damar projeye çok katkıda bulundu. Cumhuriyet'in 100. yılı için bu kırmızı gelinliğin de uzunluğu tam 100 metre. Ne mutlu Türküm diyene" dedi.

Elles, ayrıca gelinliğin satışından elde edilecek gelirin depremzede çocuklara bağışlanacağını da duyurdu. Elles, "Türkiye, Fethiye bir cennet. Buranın havası çok güzel. Fethiye çok değerli bir yer. Tatil yapmak için burayı tercih edebilirler. Bu gelinliğin satışından elde edilen gelir ise depremzede çocukların okuması için kullanılacak. Bu da, projeyi anlamlı kılıyor. Depremin üstünden bir sene geçti. Acımız hala büyük. Derin üzüntüler içindeyiz" diye konuştu.

"Kırmızı gelinlik hem sevgiyi hem de dayanışmayı temsil ediyor"

Gelinliği tasarlayan Şahin Damar ise, gelinliğin hem Cumhuriyet'in hem de aşkın simgesi olduğunu söyledi. Damar, "Bu gelinlik, Cumhuriyet'in 100. yılına ve Sevgililer Günü'ne özel olarak tasarlandı. Kırmızı renk, hem Cumhuriyet'in hem de aşkın rengi. Gelinliğin uzunluğu da 100 metre. Bu gelinlik, hem bir sanat eseri hem de bir sosyal sorumluluk projesi. Gelinliğin satışından elde edilecek gelir, depremde zarar gören çocuklara bağışlanacak. Bu gelinlik, hem sevgiyi hem de dayanışmayı temsil ediyor" dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız