Telefon
WhatsApp
CHP'nin üç büyükşehir belediye başkan adayı kesinleşti: Muğla adayını Parti Meclisi belirleyecek

En çok merak edilen konu 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde aday olacak isimlerin nasıl belirleneceği olurken, önseçim, ölçme ve değerlendirme sözleriyle kurultayda büyük güven kazanan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 3 Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nı açıkladı.

CHP lideri Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile devam edeceklerini söyledi. Üç ismin partinin oylarının artışına ciddi katkı sağladığını ifade etti.

Muğla ve diğer büyükşehir belediye başkan adaylar nasıl belirlenecek?

Genel Başkan Özel, diğer belediye başkan adaylarını Parti Meclis üyelerinin belirleyeceğini belirtti. Buna göre Adana, Antalya, Eskişehir, Hatay, İzmir, Mersin, Muğla ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayları'nı Parti Meclisi (PM) belirleyecek.

CHP'de yeni Genel Başkan Özgür Özel’in 70 kişilik Parti Meclisi listesinde; CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, Alkım Denizaslanı ve Parti Meclisi Bilim, Kültür ve Sanat Platformu Üyesi olarak da Andaç Pamuk yer aldı.

CHP'nin Muğla'dan Parti Meclisi ve Disiplin Kuruluna giren üyeleri

Alkım Denizaslanı kimdir?

30.11.1996 yılında İzmir'in Bornova ilçesinde dünyaya geldi, ilköğretim ve ortaokul dönemini İzmir'de tamamladıktan sonra aile köklerinin çok eskiye dayandığı Muğla'nın Bodrum ilçesine Lise eğitimini almak üzere taşınan Denizaslanı, henüz lise yıllarında siyasi faaliyetlerine başladı. Partinin lise örgütlenme sorumlusu olarak görevlendirilen Denizaslanı, o günden bu güne kadar 1 Dönem Lise Komisyon Başkanlığı, 2 Dönem Bodrum Gençlik Kolları Başkanlığı, 3 Dönem İlçe Kongre Delegeliği, 2 Dönem Gençlik Kolları İl Delegeliği, 1 Dönem Gençlik Kolları Kurultay Delegeliği görevlerinde bulundu.

alkım denizaslanı kimdir
Bir dönem Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığı yapan Denizaslanı hala daha aktif olarak Cumhuriyet Halk Evleri yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.
İyi derecede İngilizce bilen Denizaslanı, Bodrum'da Reklam ve Restoran İşletmeçiliği yapmaktadır.

Andaç Pamuk kimdir?

Andaç Pamuk 1982 yılında öğretmen anne ve babanın iki çocuğundan ilki olarak Kırşehir’de doğdu. Çocukluğu ailesinin görev yeri olan Muğla’nın Ortaca ilçesinde geçti. Muğla il derecesiyle girdiği Muğla Anadolu Lisesi’nde yatılı okuduktan sonra Ortaca Lisesi’nden mezun oldu.

andaç pamuk (1)

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni bitirdikten sonra bir süre Londra’da staj yapmış ve ardından askerlik görevini yerine getirmiştir. 2007 yılında İzmir’e yerleşerek Avrupa’nın en büyük elektronik ve beyaz eşya üreticilerinden olan Manisa’daki firmanın Ar-Ge biriminde meslek hayatına başlamıştır. Sırasıyla mühendis, takım lideri, sorumlu ve müdür unvanlarıyla çeşitli operasyonlarda çalışmalarını sürdürmüştür. Aslen Kırşehirlidir. İş hayatına paralel olarak eğitimine devam etmiş ve önce İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik İşletmeciliği’nde yüksek lisansını yapmıştır. Daha sonra Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde Doktora çalışmasına başlamış ancak programı yüksek lisansa çevirerek ikinci yüksek lisansını tamamlamıştır. Ayrıca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü de mezunudur.

Çalışma hayatı süresince IEC (International Electrotechnical Commission) bünyesinde Türkiye delegeliği, TSE (Türk Standartları Enstitüsü) bünyesinde teknik komite başkanlığı, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) bünyesinde denetçilik gibi mesleki görevler üstlenmiştir. Bunların yanı sıra kurum içi eğitmenlik, LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) kurum temsilciliği, ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) üyeliği ve mentörlüğü, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) üyeliği, EMO (Elektrik Mühendisleri Odası) üyeliği ve müzik kulübü başkanlığı da yapmıştır. Matematik öğretmeni olan eşi ile birlikte bir erkek çocukları vardır.

Cumhur Uzun kimdir?

Av. Cumhur Uzun, 29 Ekim 1963 tarihinde Muğla'nın Yatağan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Muğla'nın Yatağan ilçesinde tamamladıktan sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydoldu ve 1987 yılında mezuniyetinin ardından, 1988 yılında stajını tamamlayarak, 1989 yılında askerliğini yedek subay olarak Lüleburgaz'da yaptı.

av- cumhur uzun chp pm
1990 yılında Yatağan'da Muğla Barosu'na kayıtlı bir avukat olarak kendisine ait avukatlık bürosunda Serbest Avukat olarak çalışmaya başladı.
1990 yılında kayıt olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki üyeliği, Anayasa Mahkemesi'ne Türkiye Barolar Birliği'nden gösterilecek 3 aday arasından seçilmesi için yapılan seçimlerde aday olması nedeniyle o seçim dönemindeki 4 aylık ayrılık dışında kesintisiz bugün halen sürmekte olup, son ikamet değişikliğim nedeniyle Muğla Merkez Menteşe İlçe Başkanlığı'nda yer almaktadır.
1994 tarihinde yapılan seçimlerde CHP'den Yatağan Belediye Meclisi üyeliği görevini ve Meclis'te de Meclis Başkan Vekilliği görevini 1999 yılına kadar sürdürdü. Aynı dönemde zaman zaman Yatağan Belediye Başkan vekilliği görevinde yer aldı.
Yine 1994 ile 1996 tarih aralığında Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Örgütü'nde İlçe Eğitim Sekreteri olarak görev yaptı.
1991 tarihinden 2019 tarihine kadar CHP’li Yatağan Belediye Başkanlığı'nın sözleşmeli avukatı olarak hizmet verdi.
1992 tarihinden 1999 tarihine kadar da Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanlığı'na sözleşmeli avukat olarak hizmet verdi.
2014 yılında yapılan Muğla Barosu seçimlerinde 3 aday arasından Muğla Barosu Başkanlığı'na seçildi. Bu görevini, 2014-2016, 2016-2018, 2018-2020 ve 2020-2022 dönemleri arasında üst üste 4 dönem toplamda 8 yıl sürdürdü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!