Telefon
WhatsApp
Burcu Sinem

Marmaris'in Gözbebeği Ses Sanatçısı Burcu Sinem'in İlk Solo Çalışması Dijital Platformlarda

Türkiye'nin tanıdığı, Marmaris'in ise gözbebeği, sevilen ses sanatçısı Burcu Sinem Şenel, Türk pop müziğinin ünlü isimlerinden Sezen Aksu'nun bestesi Güllerim Soldu ile solo kariyerine başladı. Şenel, uzun yıllar Fatih Erkoç, Erol Evgin, Zülfü Livaneli gibi sanatçılara back vokal yaptıktan sonra kendi sesini duyurmak için bu projeye imza attı. Sadun Ersönmez'in aranjesiyle 90'ların ruhunu yansıtan şarkı, KRL MÜZİK etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Liselerarası Müzik Yarışması İle Keşfedildi

Müzik eğitimini Çolpan Metin ve Levent Gündüz gibi usta isimlerden aldı. İzmir Özel Türk Lisesi ve Bilgi Üniversitesi mezunu olan Şenel, 1998 yılında Milliyet Gazetesinin düzenlediği Milliyet Liselerarası Müzik Yarışmasında Türkiye ikincisi oldu. Bu başarı onun profesyonel müzik hayatına adım atmasını sağladı.

2007 yılında Aliye Mutlu ve Ebru Çetin ile birlikte Birkiüç isimli kız grubu kurdu ve İlimon Ektim Taşa isimli albüm çıkardı. Anadolu türkülerini yeniden yorumlayan grup, beğeni topladı. Ferhat Livaneli'nin Livaneli Şarkıları projesinde solist olarak yer aldı. Zülfü Livaneli'nin Gökkuşağı Gönder Bana albümünde Sen ve Ben adlı şarkıyı seslendirdi. 2012 yılında ise Veda dizisi için Hayal Olsaydın isimli şarkıyı okudu.
Halen çeşitli organizasyonlarda türkçe ve yabancı şarkılardan oluşan geniş repertuarıyla sahne almakta olan Burcu Sinem Şenel dinleyicilere funk, jazz, pop tarzlarını harmanlayarak değişik deneyimler sunmaktadır.

İşte Burcu Sinem'in çıkardığı "Güllerim Soldu" isimli solo çalışma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız