Telefon
WhatsApp
Bodrum'daki Hamsi Festivalinde 3 ton hamsi dağıtıldı

Bodrum'daki Hamsi Festivalinde 3 ton hamsi dağıtıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, binlerce kişinin katıldığı Hamsi Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde, yaklaşık 3 ton ekmek arası hamsi dağıtıldı. Hamsi yemek isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından desteklenen Hamsi Festivali, İskele Meydanı'nda gerçekleştirildi. Festival, öğle saatlerine doğru başladı. Festivalde, yaklaşık 3 ton ekmek arası hamsi dağıtıldı. Hamsi yemek isteyen vatandaşlar, 100 metreden fazla kuyruk oluşturdu. 

Festivalde, stantlarda Karadeniz'e özgü ürünlerin  satışı yapıldı. Etkinlikte, Hülya Polat, Erol Şahin, Nihat Yılmaz, Safa Tatoğlu, Süleyman Gülten ve Emre Yetimoğlu sahne aldı. Festivale katılanlar, müzik eşliğinde horon oynadı, renkli görüntüler ortaya çıktı. Bodrum Yarımada Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sefer Çelik, etkinliğe katılanlara ve destek verenlere teşekkür etti.

Derneğin sözcüsü Yener Çelik ise kısa süre önce yaşamını yitiren dernek üyesi iş insanı Vedat Akyüz'ü anarak konuşmasına başladı. İlkbaharda yayla şenliği yapacaklarını da sözlerine ekleyen Çelik, "1 yıldır heyecanla bekliyoruz. Gerek yöresel ürünlerimizi, kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi çocuklarımıza yaşatmak adında mücadele ediyoruz. Festivalde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz. Zor geçen bir sürecin ardından Bodrum bugün bambaşka güzel bir gün yaşıyor" dedi.

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, kendisinin de Tokatlı olduğunu, bir Karadenizli olduğunu hatırlatarak festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından katılımcılar müzik eşliğinde horon oynamaya devam etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız