Telefon
WhatsApp
Bodrum'da su sıkıntısı: Su deposu dağıtımına başlandı

Belediyeden vatandaşlara su deposu desteği

Son günlerde su sıkıntısı yaşanan Muğla'nın Bodrum ilçesinde ihtiyacı bulunan hanelere su desteğinin yansıra su deposu dağıtımına da başlandı.

Bodrum’a su sağlayan Mumcular ve Geyik barajları dip seviyeyi gördü. Yeraltı kaynaklarından su sağlanmaya çalışılan ilçede su sıkıntısı yaşanıyor. Su deposu ihtiyacının bir bölümü, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal İşler Bürosu organizasyonuyla sağlanıyor.

Ekonomik nedenlerle su deposu olamayan vatandaşlar, Bodrum Belediyesi’ne başvuru yaparak talepte bulunuyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen yapılan başvuru sonrası gelir sorgulaması yapıldıktan sonra evler ziyaret ediliyor. Deposu bulunmayan hanelerin dosyası Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonuna sunulduktan sonra başvurusu kabul edilen vatandaşlara su deposu dağıtımı gerçekleştiriliyor. Yapılan başvurular sonrası ilk etapta 120 hanenin su deposu talebi karşılanmaya başladı.


6 bin 334 ton su ulaştırıldı


Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince alınan talepler doğrultusunda yapılan çalışmalar kapsamında; 2 ayda 5 kuyudan toplam 6 bin 334 ton su vatandaşlara ulaştırıldı. 7 tanker ile yapılan çalışmalarda 2 bin 309 haneye su temini sağlandı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaşanılan bu zorlu süreçte vatandaşların yanında olmak için çalıştıklarını belirtirken, “Son dönemde kuraklık nedeniyle yaşanılan su sıkıntıları dolayısıyla halkımıza bir nebze de olsa destek olmak için su temini sağlamaya çalışıyoruz. Diğer yandan da deposu olmayan vatandaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, ilgili tüm birimlerimiz sistemli bir çalışma yürütüyor. Su deposu ihtiyacı olan vatandaşlarımızın başvuruları doğrultusunda dağıtım yapıyoruz. Bu zor günlerde de halkımıza destek olmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız