Telefon
WhatsApp
Bodrum'da kaçak inşaatlara beton döken firmalara yasal işlem

Bodrum Belediyesi'nden kaçak inşaatlara beton döken firmalara ceza

Bodrum Belediyesi, kentin doğal yapısının korunması için yürüttüğü kaçak yapılaşma ile mücadele çalışmaları kapsamında, kaçak ve ruhsatsız inşaatlara beton veren firmaları tespit ederek yasal işlem uyguladı. Belediye tarafından daha önce bu firmalara 'ruhsatsız ve kaçak yapılara beton dökülmemesi' yönünde tebligatlar yapılmıştı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın talimatıyla Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 'Afet Riskine Karşı Alınacak Tedbirler ve Kaçak Yapılaşma ile Mücadele' kapsamında, ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren beton döküm firmalarına 'ruhsatsız ve kaçak yapılara beton dökülmemesi' yönünde tebligatlar yapılmıştı. Ancak, gerekli uyarı ve idari işlemler yapılmasına rağmen ilgili firmaların izinsiz ve ruhsatsız alanlara yönelik faaliyetlerine devam ettiği tespit edildi. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince bazı firma ilgililerinin tebliğde belirtilen hususlara uymadığı yönünde tutanak tutularak yasal işlem başlatıldı.Zabıta ekipleri, kaçak yapı alanına beton dökme işlemi yapan beton firmalarına, Kabahatler Kanununun ilgili maddelerince para cezaları kesti. 

“Tüm gayretimiz, kentimizin geleceğini korumak”

Belediye Başkanı Ahmet Aras, kaçak yapılaşmayı önlemek için yetki ve imkanlarımız çerçevesinde tüm çalışmalarımızı yürütmeye devam ettiklerini belirterek, "Bizler, Bodrum'un geleceği için, yarınlarımız için kaçak yapılaşma ile mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!