Telefon
WhatsApp
Bir Zamanlar Denizin Olduğu Yer: Inspera Bodrum, Dolomitler’in Çağdaş Sanatı ile Açıldı

“Bir zamanlar denizin olduğu yer” sergisi sanatseverlerle buluştu


Bodrum, yeni bir kültür sanat merkezine kavuştu. Bodrum Ortakent’te geniş bir alana yayılan Inspera Bodrum’un içerisinde farklı kişi kapasiteli üç ayrı sahne, bir sanat galerisi, fuaye alanı, akademi ve atölyeler, dijital radyo, kitabevi, çalışma ve toplantı alanları ve restoran bulunuyor. Inspera Art Space alanındaki ilk sergisi ile kapılarını açan kültür sanat merkezi Inspera Bodrum, sanatseverleri İtalya’nın Güney Tirol bölgesinin büyüleyici atmosferinde unutulmaz bir sanat yolculuğuna çıkarıyor.

Sergi Küratörlüğünü Lisa Trockner’ın ve Inspera Art Space Küratörlüğünü Ender Güzey’in üstlendiği, İtalya Ankara Büyükelçisi Sayın Giorgio Marrapodi'nin himayesinde gerçekleşen sergide, İtalya sanat dünyasının öne çıkan isimlerinden Julia Bornefeld, Aron Demetz, Arnold Mario Dall’O, Wilma Kammerer, Hubert Kostner, Sissa Micheli, Robert Pan, Peter Senoner, Barbara Tavella, Gustav Willeit, ve Christine Galmetzer'in eserleri bir araya geliyor. Her bir eser, Dolomitlerin derinliklerinde saklı öyküleri anlatarak geçmişin izlerini gün yüzüne çıkarıyor.

11 değerli sanatçıyı bir araya getiren "Bir zamanlar denizin olduğu yer - Dove una volta c'era il mare” Dolomitler’in Çağdaş Sanatı sergisi 1 Mart tarihine kadar Pazartesi hariç her gün 12.00-20.00 saatleri arasında Inspera Bodrum Art Space alanında görülebilir. Inspera Art Space, yıl boyunca farklı disiplinleri bir araya getiren sergilere ev sahipliği yapmaya devam edecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!