Telefon
WhatsApp
Aytaç Kurt CHP Datça Belediye Başkan Adayı oldu

Datça Belediye Başkan Adayı Oldu!

Muğla'nın Datça ilçesinde CHP'nin belediye başkan adayı Aytaç Kurt oldu. Kurt, sekiz yıldır ilçe başkanlığını yürütüyordu. Kurt, "Aklın ve bilimin yolunda 'Biz' olmaya geliyoruz" sloganıyla seçim kampanyasını başlattı.

Kurt, partisinin ilçe binası önünde yaptığı açıklamada, Datça için yeni bir ufuk sunmak istediğini söyledi. Kurt, "Datça'nın potansiyelini daha da artırmak, sorunlara etkili çözümler üretmek ve de en önemlisi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, kentimizi daha aydınlık bir geleceğe taşımak için adayım" dedi.

Kurt, Datça halkıyla birebir görüşerek sorunlarını dinlediğini ve çözüm önerileri sunduğunu kaydetti. Kurt, ayrıca Datça Kart mobil uygulaması ile engelli yolculara otobüs bildirimi yapacak bir sistem geliştirdiklerini de duyurdu.

Kurt, CHP'nin Datça belediye başkan adayı olarak, 31 Mart yerel seçimlerinde halkın karşısına çıkacak. Kurt, "Datça'yı gülüşe gülüşe kazanacağız" dedi

Aytaç Kurt Kimdir?

1963 Yılında Muğla / Datça / Hızırşah Köyü'nde doğdu. İlkokul, Ortaokul, Lise Eğitimine Datça'da devam ederek Tabii Bilimler Bölümünden 1980 Yılında Mezun oldu.

Babasının  Muhtar Olmasından Dolayı Sosyal Projeler Çalışmalarına Başlayan Aytaç Kurt, kendi ifadesiyle  “Çağdaş Toplum Yaratma Projelerine Önem Vererek 1996 Yılında İlçemizde Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)' ni Kurdu. İki Dönem Başkanlığını yaptıktan sonra.

Cumhuriyet Halk Partisi' nde Yönetim Kurullarında Görev Almaya Başladı.  Aytaç Kurt Evli Olup Bir Kız Çocuğu Babası.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız