Telefon
WhatsApp
Aşırı Sıcak, Elektrik ve Su Sıkıntısı da Yarattı

Muğla’nın birçok farklı noktasında sıcaklar nedeniyle aşırı yükleme sonrası elektrik iletiminde sıkıntılar yaşandı. Datça’da uzun süren elektrik arızası nedeniyle içme suyu depolarına su iletimi konusunda da aksaklıklar yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi su kesintilerinin uzamaması için bölgedeki sistemlere ek olarak çevre ilçelerden bölgeye jeneratör takviyesi yaptı.

İlçeye su verilmeye başlandı

Jeneratörlerin devreye girmesiyle birlikte kuyuların enerji iletim sıkıntısı ortadan kaldırıldı ve depolara su iletimi sağlandı. Depolara su iletiminin sağlanmasının ardından ilçeye sorunsuz olarak su verilmeye başlandı.

Deliveli Tepki Göstermişti

Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Mustafa Deliveli Muğla’nın Datça ilçesindeki elektirk kesintileri ile ilgili bir açıklama yayımlamıştı. Deliveli yaptığı açıklamada ‘Datça'da 3 gündür verilemeyen elektrik neticesinde turizm sektörü durdu’ dedi. GETOB Başkanı Mustafa Deliveli Datça’daki otel işletmecileri ile görüştüğünü hepsinin durumdan dolayı çok mağdur olduğunu belirterek ‘’ 3 gündür otelci, esnaf ve vatandaş perişan halde. Otellerde konaklayan misafirler otelleri terk ettiler, gelecek olanlar da rezervasyonlarını iptal etti. Zaten beklentinin çok altında seyreden turizm sezonu durdu. Jeneratörü olmayan işletmeler kendi aralarında jeneratörü olan otellere gıdalarını depolamakta. Tonlarca mazot harcayan oteller artık tesislerini kapatma noktasına geldiler. Turizmin göz bebeği, eşsiz Datça bunu haketmiyor. Aydemin altyapı yatırım ve bakım yapmamasının bedelini turizmci ödüyor. Devletin hizmet aksatan özel elektrik dağıtım şirketierine yaptırım uygulaması şart. Bu durum kelimenin tam anlamıyla utanç tablosudur’’ şeklinde konuştu.
Datça’daki bazı otellerde tatilcilerin otelleri tahliye ettiği bilgisi edinildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!