Telefon
WhatsApp
Ahmet ARAS CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu

Ahmet Aras Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu!

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere doğru yaklaşırken, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylar da belli olmaya başladı. CHP tarafından Ahmet Aras ismi, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olarak gösterildi.

Ahmet Aras Kimdir?

Ahmet Aras, 03 Şubat 1970 tarihinde Bodrum'da doğdu. İlköğretimini tamamladıktan sonra lise sınavlarına girerek Fen Lisesi'ne girmeye hak kazandı. Askeri Lise sınavını kazanarak Maltepe Askeri Lisesi'nde eğitim aldı. Kara Harp Okulu'ndan Teğmen rütbesiyle mezun oldu ve mesleki kariyerine Konya'da başladı. Ardahan'da Üsteğmen rütbesine yükseldi.

Bodrum Askerlik Şubesi Başkanlığı görevine atanmasının ardından Bodrum'da bulundu ve Zara Askerlik Şubesi Başkanlığı'na atanarak Yüzbaşı rütbesini aldı. Şanlıurfa Viranşehir Askerlik Şubesi Başkanlığı'nda Binbaşı olarak görev yaptı.

2008 yılında Milli Savunma Bakanlığı'na atanarak 2011 yılı sonuna kadar görev aldı. Ardından NATO önderliğindeki KFOR görevine atandı ve Yarbay rütbesini aldı. 2013 yılında Bodrum'a dönerek emekli oldu ve turizm sektöründe KEFİ adlı işletmesini açtı.

Ortakent - Yahşi Geliştirme Derneği Başkanı olarak görev yaptı. 2014 yılında Bodrum Lions Kulübü'ne katıldı, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu'na seçildi. Bodrum Ticaret Odası Turizm Meslek Komitesi'nde ve Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Teknik Komitesi'nde görev aldı.

2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olarak Bodrum Belediye Başkanlığı için aday oldu ve 2019 yılında seçilerek göreve başladı. Profesyonel yaşamında birçok ödül kazanan Ahmet Aras, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 30 yıl hizmet etmiş bir isimdir.

Çocukluk, gençlik ve profesyonel iş yaşamı boyunca önemsediği sürekli eğitime ve kişisel gelişime; siyaset yaşamı süreciyle birlikte siyaset alanında devam ederek, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi konusunda Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapan, iyi derecede İngilizce bilen; yüzme, pentatlon, kayak, dalış, yelken ve tenis sporlarının tutkunu olan Ahmet Aras,  13 ve 23 yaşlarında olan iki kız babasıdır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!