Telefon
WhatsApp
250 Okul Servisinden 41'i Trafikten Men Edildi

Muğlanın 13 İlçesinde Okul Servislerine Yönelik Kontrol Yapıldı

Okulların açılmasıyla birlikte Muğla'da okul servis araçlarına yönelik denetimler arttırıldı. Muğla Emniyet Müdürlüğü, 13 ilçede polis sorumluluk bölgelerinde servis araçlarını ve sürücülerini kontrol etti. Denetimlerde trafik kurallarına uymayan araç ve sürücülere ceza kesildi. Ayrıca bazı araçlar trafikten men edildi.

Teknik Donanımdan Alkole Kadar Büyük Bir İncelikle Arandılar

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, servis araçlarının teknik donanımı, ruhsatı, sigortası, plakası, muayenesi, emniyet kemeri, yangın tüpü, ilk yardım çantası gibi unsurlar incelendi. Ayrıca sürücülerin ehliyeti, alkol durumu, kılık kıyafeti, servis kartı gibi belgeleri de kontrol edildi.

250 Araçtan 207'sine ceza 41'ine Men Geldi!

Denetimlerde 250 araç ve sürücüsü denetlenirken, 3 adet plaka eksikliği, 35 adet araç muayenesi, 4 adet emniyet kemeri takmamak, 16 adet sigortasız araç kullanmamak ve 149 adet kanunun diğer ilgili maddelerinden toplam 207 araç ve sürücüsüne 631 bin 983 TL para cezası uygulandı. Denetlenen 250 araçtan 41 araç ise trafikten men edildi.

Sürücüler Ciddi Şekilde Uyarılırken Dezenfeksiyona Da Dikkat Çekildi

Denetimlere katılan polis ekipleri, servis araçlarındaki öğrencilerin can ve mal güvenliğinin sağlanması için kurallara uyulması gerektiğini vurguladı. Ekipler, özellikle alkol kullanımının kesinlikle yasak olduğunu, bu konuda tolerans gösterilmeyeceğini belirtti. Ekipler ayrıca servis araçlarının düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerektiğini de hatırlattı.

"Denetimler Yıl Boyu Devam Edecek"

Muğla Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, okul servis araçlarına yönelik denetimlerin eğitim ve öğretim yılı boyunca devam edeceğini açıkladı. Yetkililer, denetimlerin hem öğrencilerin hem de ailelerin huzuru için önemli olduğunu söyledi. Yetkililer ayrıca ailelerden de servis araçlarını ve sürücülerini denetlemelerini

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!