Telefon
WhatsApp
100. yılda 100 zeybek çökertme oynadı

Bodrum'da 100. yıl coşkusu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında renkli etkinlikler düzenlendi. Kumbahçe Meydanı'nda 100 kişi Çökertme Türküsü eşliğinde oynarken, Bodrum semalarında SOLO TÜRK nefes kesen bir gösteri sundu. Binlerce vatandaş, gösterileri ilgiyle izledi.

Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları Bodrum'da da coşkuyla devam ediyor. Kumbahçe Meydanı'nda Devran Dans Kulübü bünyesindeki 100 dansçı, Çökertme Türküsü eşliğinde oynadı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da katıldığı halk gösterilerinde en küçüğü 7 yaşındaki Ege Albayrak, en büyüğü ise 70 yaşındaki Gülnihal Birgin'in aralarında bulunduğu 100 kişinin Çökertme performansı, büyük beğeni topladı. Kutlamada Semih Özbilgi de Sarı Zeybek Türküsü eşliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün oyununu canlandırdı.

Başkan Aras, yaptığı konuşmada, Cumhuriyet'in Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda yaşamını sürdürdüğünü ifade ederek, "Ata'nın ilke ve inkılaplarını, ata sevgisini hiç kimse sorgulayamaz, hiç kimse azaltmaz. Bu milletin gönlünde yatan büyük aslan Mustafa Kemal Atatürk'tür, onun ilke ve inkılaplarıdır. Bugün 100 dansçı muhteşemdi. Burada Atatürk de betimlendi, betimleyen arkadaşımız da çok başarılıydı. Sizlerin de katılımı için çok teşekkür ediyorum. Birazdan yine belediyemizin organizasyonuyla SOLO TÜRK'ü, bizim havadaki kahramanlarımızı izleyeceğiz. Biz bu sene Cumhuriyeti, denizde, havada, karada; hem ortamda her şartta kutlayacağız" dedi.

Kumbahçe Meydanı'ndaki etkinliğin ardından SOLO TÜRK Bodrum semalarında nefes kesen bir gösteriye imza attı. Kumbahçe'de binlerce vatandaş, gösteriyi izleyebilmek için sahil kenarına, binaların terasına akın etti. Kimileri de teknelerle açılarak jetin nefes kesen gösterisini denizden takip etti. Bodrum'un tarihi Değirmenler Tepesi de gösteriyi izlemek isteyenlerin akınına uğradı.

Trafik kilitlendi

Öte yandan gösteri sonrası Kumbahçe Atatürk Caddesi ile Değirmenler mevkisinde dönüş yoğunluğu da oluştu. Tampon tampona ilerleyen araçlar, kısa mesafeleri uzun sürede geçebildi. Polis ekipleri, trafiği rahatlatabilmek için iki bölgede de çalışma yaptı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!